Konkursid / Parim koolisöökla

Koolikoka ameti väärtustamiseks ja koolisöögi teemale suurema tähelepanu tõmbamiseks on muutunud parima koolisöökla konkursi ülesehitus. Sügisest jõuab eetrisse Tervise Arengu Instituudi ja Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) valmiv televõistlus "Eesti parim koolikokk".

Televõistlust võib pidada konkursi „Parim koolisöökla“ järglaseks. Nii nagu Tervise Arengu Instituudi varasema konkursi, on ka telesaate eesmärkideks koolikoka ameti väärtustamine ja koolisöögile suurema tähelepanu pööramine.

Televõistlusele registreerimine kestis 30. aprillini. Soovi avaldas konkursil osaleda 25 kooli, kellest valiti saatesse 12: Saku Gümnaasium, Loksa Gümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium, Palupera Põhikool, Paikuse Põhikool, Sõmeru põhikool, Koeru Keskkool, Surju Põhikool, Parksepa Keskkool, Euroopa kool, Aseri kool ja Audru Kool.

Võistlus stardib koos kooliaasta algusega septembri 3. nädalal, filmimas käiakse kõigis kaheteistkümnes koolis. Stuudiovoorudesse pääsevad edasi kuus paremat ning neil tuleks salvestusteks aega varuda oktoobri keskpaigaks.

Saadet hakkavad juhtima Eero Reinu ja Kaidor Kahar. Eero on muude ametite kõrvalt teinud ka koka tööd ning omab vastavat kvalifikatsiooni, Kaidor on osav kodukokk. Mõlema mehe peres kasvavad lapsed, kellest esimesed asuvad sügisest ka kooliteele.

Lisainfo ja registreerimine:
Ly Tilk
saate produtsent, ERR  
Mob 5309 0084
koolikokk@err.ee

 

MÄRKSÕNAD: koolitoit toitumine koolisöökla