Tervise edendamine / Koolis

Kes siis mõtleb jõuludele oktoobris? Jõuluvana, päkapikud ja VEPA tiim! Tahame saata meie VEPA Käitumisoskuste Mängu sõpradele ja partneritele maailma parimad VEPA jõulukaardid ja kuulutame seetõttu kõikide VEPA õpilaste seas välja jõulukaartide konkursi.

Kes saab osaleda?

Osaleda saavad VEPA õpilased 1.-5. klassini ehk kõik lapsed, kes osalevad praegu või on osalenud VEPA Käitumisoskuste Mängu programmis ja teavad, mis on VEPA.

Milline on vepa jõulukaart?

VEPA jõulukaart on kuni A5 formaadiga (pool tavalisest paberilehest). Kaart on jõulu- või talveteemaline ning samas on seal näha ka VEPA-t (nt VEPA käitumist või VEPA elemente). Kaart võib olla joonistatud pliiatsite, viltpliiatsite, vahakriitide, värvidega või kasutades muud tehnikat. Kõige olulisem on, et kaart vastaks teemale “Jõulud + VEPA”.
Kaardi tagaküljele peaks kindlasti kirjutama kunstniku nime, klassi, kooli ja klassijuhataja nime.

Milline ei ole vepa jõulukaart?

VEPA jõulukaardiks ei ole lapsevanema või õpetaja joonistatud, Internetist alla laetud või maha joonistatud pilt. Ootame eelkõige õpilaste omaloomingut.

Kus ja millal meisterdada oma jõulukaarti?

Oma jõulukaarti saab meisterdada iseseisvalt kodus, kunstiringis või kooli kunstitunnis. Väga lahe, kui õpetaja korraldab kunstitunni, kus kõik õpilased korraga saavad tegelda oma jõulukaartidega.

Kuhu saata oma töö?

Oma VEPA-liku jõulukaardi võib saata e-posti aadressile vepa@tai.ee või tavapostiga aadressile VEPA programm, Tervise Arengu Instituut, Hiiu 42, Tallinn, 11619. Ümbrikule peab lisama ka saatja nimi ja aadress. Kaardi saatmiseks on hea küsida oma vanemate või õpetaja abi.
Konkursi tähtaeg on 23. november.

Kes hindab konkursitöid?

Konkursitöid hindab auväärne žürii, kuhu kuuluvad VEPA eksperdid eri valdkondadest.

Kes saab preemiat?

Kõiki konkursitöid hinnatakse kolmes kategoorias: 1. kl õpilaste tööd, 2. kl õpilaste tööd, 3.-5. kl õpilaste tööd. Lisaks sellele valime ka Tervise Arengu Instituudi lemmiku. Kindlasti täname kõiki konkursis osalejaid, kes saatsid meile oma jõulukaardid. Lisaks sellele tunnustame neid klasse, kes otsustavad ühistöö kasuks, ja premeerime ka tublisid õpetajaid, kunstitööde juhendajaid.
Kui kaardi tagaküljel ei ole kunstniku andmeid (nimi, klass, kool, klassiõpetaja), siis kahjuks ei saa me kunstiteost premeerida.

Mis saab saadetud töödest edasi?

Parimad jõulukaardid digitaliseerime ja saadame meie headele VEPA sõpradele ja partneritele, et nad jõuaksid just jõulude ajaks õigetesse postkastidesse. Armsate postkaartidega saame kaunistada meie VEPA kodulehte, uudiskirja ja instituudi aulat.