Tervise edendamine / Paikkonnas

Alates 2009. aasta sügisest pakub Tervise Arengu Instituut kõigile kohalikele omavalitsustele ja maavalitsustele võimalust osaleda tasuta spetsiaalselt neile suunatud terviseprofiili koostamise koolitustel.


Paikkonna terviseprofiili koostamise koolitus (2-päevane)

 

Koolitusel on oodatud osalema eri valdkondade spetsialistid, kellel on soov oma paikkonna terviseprofiil koostada. Koolitusele soovitame tulla suurema meeskonnaga (4-6 inimest), kuna terviseprofiil valmib kõige tõhusamalt ühtse meeskonna tööna.

Koolitusel käiakse koolitajate juhendamisel läbi kogu terviseprofiili koostamise protsess - volikogus algatamisest, andmete kogumisest ja analüüsimisest kuni tegevuskava koostamiseni. Samuti harjutatakse terviseprofiili koostamise abimaterjalide kasutamist ning jagatakse näpunäiteid, mis põhinevad viimase aasta jooksul Eestis valminud terviseprofiilidel.

Koolitus on väga praktiline - koolituse jooksul saavad esimesed reaalsed sammud terviseprofiili koostamises juba tehtud ning iseseisvalt jätkamine on oluliselt lihtsam. 

 Koolituse esimese päeva praktiliste tööde tarvis palume võimalusel kaasa võtta sülearvuti. Piisab, kui on 1 arvuti 2-3 inimese peale. Kasutamiseks sobivad vaid arvutid, mis võimaldavad täielikku ühilduvust MS Exceliga (Open Office ei sobi).

Koolitused toimuvad vastavad maakondlikule tellimusele. Kui Sul on huvi koolitusel osalemise vastu, siis võta ühendust oma maakonna tervisedenduse spetsialistiga maavalitsuses, kelle kontaktid leiad SIIT või otsi koolitust terviseinfo.ee sündmuste andmebaasist.

NB! Koolitus (osalemine, majutus ja toitlustus) on osalejatele tasuta, kuid selle eelduseks on osalemine koolituse mõlemal päeval.


 

MÄRKSÕNAD: tervisedendus tervise edendamine paikkond KOV kohalik omavalitsus maavalitsus tervisenõukogu terviseprofiil statistika tegevuskava koolitus