Tervise edendamine / Töökohal

Juba viiendat aastat kutsub Tervise Arengu Instituut septembris alkoholist pausi pidama. Kampaaniaga liitunud inimesi on iga aastaga üha rohkem, ulatudes 2020. aastal hinnanguliselt 59 000 inimeseni*.

Aktsioonis osalema on kutsutud kõik, olenemata sellest, millised on varasemad alkoholitarbimise harjumused.

Nahk SEJ

Selle aasta kampaanias pööratakse tähelepanu alkoholist loobumise kasudele. Kuu raames jagavad erialaspetsialistid teadmisi, kuidas alkoholist loobumine mõjutab positiivselt välimust, kaalu, suhteid, und ja üldist enesetunnet.

Täisealised veedavad töökohal kolmandiku ööpäevast, seetõttu on nii tööandjad kui ka töökaaslased olulised mõjutajad valikute tegemisel. Aidates kaasa heade tervislikumate valikute tegemisele nii tööl kui ka vabal ajal, aitame kaaslastel parema enesetunde saavutamisele lisaks kogeda ka tervemat ja tõhusamat tööelu.

Septembrit alkoholivabalt veetes võidavad nii töötajad kui ka tööandjad!

Praktilisi näpunäiteid, mida tööandja teha saab

  • Toetage „Septembris ei joo“ aktsiooni, jagades kampaania materjale puhkenurkades, kogunemistel, infokirjades või muudes sobivates kanalites. Nõuandeid leiate alkoinfo veebilehelt ja FB lehelt.
  • Jagage omavahel „Septembris ei joo“ positiivseid kogemusi.
  • Tunnustage ja motiveerige aktsioonis osalejaid.
  • Tehke töötajatele, koostööpartneritele ja klientidele alkoholivabu kingitusi.
  • Tähistage tähtpäevi alkoholita, pakkudes üritustel alkoholivabasid alternatiive, näiteks vett, puuvilju, mahlajooke.
  • Kutsuge inimesi arutelule, miks on kasulik pidada kainet septembrit. Näiteks võib kasutada tahvlit, kuhu inimesed saavad oma mõtted kirja panna.
  • Vaadake koos töötajatega üle töökeskkond. Väikesed asjad, mis panevad inimesi end töökohal paremini tundma, on väga olulised. Hoolitsege, et tööajal oleks taastumiseks piisavalt puhkepause.
  • Jälgige, et alkohol ei oleks töökohal kättesaadav, vaadake üle ka ettevõtte toitlustuskoha sortiment.

„Septembris ei joo“ võiks kesta kauemgi kui vaid üks kuu. Aktiivset osalemist!

*TAI alkokampaania järeluuringu andmed 2020.a.