Valdkonnad / Toitumine

Seoses NutriData toitumisprogrammi uuenemise viibimisega pikendame näidismenüüde ja retseptide esitamise tähtaega 2019. aasta 1. juulini!

 

2015. aastal avaldati uued Eesti riiklikud toitumis- ja liikumissoovitused, ette on valmistamisel ka muudatused lasteasutuse toitlustamise määrusesse. Seoses sellega paluvad Sotsiaalministeerium ja Tervise Arengu instituut toitlustajatel, kokkadel, toitumisnõustajatel ja kõigil teistel, kes soovivad kaasa mõelda, anda oma panus parimate näidismenüüde koostamisse laste toitlustamiseks koolides ja lasteaedades.

Näidismenüüd ja retseptid vaadatakse üle Tervise Arengu Instituudi spetsialistide poolt ning nende sobivusel (ja vajadusel kohendamisel koostöös autoritega) koostatakse saadetud materjalist pdf-formaadis raamat, mis pannakse üles www.terviseinfo.ee lehele. Raamatus loetletakse üles kõik nimed/asutused, kelle menüüsid ja retsepte kasutatakse. Samuti saavad retseptid ja menüüd olema kõikidele kättesaadavad NutriData toitumisprogrammis.

Menüüd ja retseptid tuleks koostada NutriData programmis ning edastada need läbi programmisisese jagamisfunktsiooni kasutaja ideekorje@tai.ee e-postile. NutriData programmi uuenemisel ei kao senise programmi abil sisestatud menüüd ja retseptid vaid tulevad uuenenud programmi kaasa ning siis leiate siit ka täpsemad juhised, kuidas NutriDatas menüüsid-retsepte koostada ja esitada.

Küsimuste korral pöörduda Tervise Arengu Instituudi toitumiseksperdi Tagli Pitsi poole aadressil ideekorje@tai.ee

Kõigi nõuetele vastavate näidismenüüde esitajate vahel läheb loosi kümme 100-eurost Toiduakadeemia kinkekaarti. Üks nädalane koolilõunamenüü osaleb loosis ühe loosikupongiga, kahenädalane kahega, üks nädalane lasteaiatoidumenüü kahe ning kahenädalane nelja loosikupongiga.

Juhised menüüde koostamiseks saab alla laadida siit.

Juhised menüüde jagamiseks ideekorjele saab alla laadida siit. NB! Palume tähelepanu pöörata, et menüü nimes oleks kindlasti ka e-posti aadress.