Blogi / Uus tervisedenduse teabeleht "Tervist" number

Uus tervisedenduse teabeleht "Tervist" number

  • Autor:Riina Juhkam (Sotsiaalministeerium)
  • 04. November 2011

Tervisedenduse teabelehe "Tervist!" näol on tegemist Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna koostatava väljaandega, mille eesmärk on edastada asjakohaseid uudiseid ja infot kõigile, kel tervisedendusse oma panus anda või teema vastu huvi. Teabelehe sünd sai võimalikuks tänu Euroopa Sotsiaalfondist rahastatavale meetmele „Tervist toetavate valikute soodustamine".

Lehe kolmeteistkümnendas (ühtlasi eelviimases) sügiskollases numbris käsitleme uuringut, mis põhineb Eve Reincke diplomitööl „Eesti kogemuse ja rahvusvahelise praktika arvestamine Eesti tervisedenduse arendamisel riiklikul, maakondlikul ja kohalikul tasandil".

Mitmete abistavate elukutsete esindajatel tuleb oma töös otse või kaude tegeleda patsientide ja klientide tervisekäitumisega. Selle väljakutsega paremini toime tulemiseks võib kasu olla motiveerivast intervjueerimisest, millest teemegi Hariduse Tugiteenuste Keskuse psühholoogi Tõnu Jürjeni kaasabil ülevaate.

Samuti pakume lugemist alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja nõustamise kohta. Tutvustame Saaremaa Õppekeskuse juhataja Leonora Krausi loengut, mis kajastab tööealiste meeste tervist. Lisaks vaatleme pereterapeut Siivi Hanseni esitatud ettekannet peresuhte mõjust töötaja toimetulekule ametipostil.

Teeme kokkuvõtte ilmunud alkoholi teemalehest, mis käsitles seekord alkoholi tarvitamist ning selle seoseid lapsepõlvekodu ja sotsiaal-majanduslike teguritega. Tervise edendamisest läbi jooksmise räägib meile Kristjan Puusild mõned kuldreeglid, mida tuleb silmas pidada enne tervisespordiga tegelemist.

Ja viimaseks, kuna suvi oli palav ja päikeseline, anname nõu, kuidas kontrollida oma naha tervist.

Tervis sõltub meist endist, anname talle võimaluse ja ta tänab meid selle eest kuhjaga. Tervist!

Tutvu värske numbriga siin.

 

.