Blogi / Ajakiri "Märka Last" inimesele, kes hoolib.

Ajakiri "Märka Last" inimesele, kes hoolib.

  • Autor:Lastekaitse Liit
  • 09. Juuli 2012

Lastekaitse Liidu ajakiri "Märka Last" on mõeldud lastega töötavale spetsialistile ja ka lapsevanemale. Lugeja leiab  väga paraktilisi nõuandeid ja lugusid mis puudutavad erinevaid eluvaldkondi (suhted, kasvatus, seadusandlus, tervis, kool, lasteaed jne).

Ajakirja 2011.a. sügisnumbri fookus on laste seksuaalarengul ja -kasvatusel. Teema vajalikkusest annab tunnistust lugu teismelistest emadest ja muredest, mida rasedus liiga noores eas kaasa toob.

  • Lemme Haldre Tartu Tugikeskusest annab nõu kuidas rääkida väikese lapsega seksuaalsusest, et ennetada tema sattumist väärkohtlemise ohvriks.
  • Süginumbris jätkame ajakirja kevadnumbris alustatud kiituse ja karistuse teemat. Kolmandik Lastekaitse Liidu interneti küsitluses osalenud vastanutest pidas karistamist reeglite eiramise korral õigeks ja tõhusaks. Vanemate kirjeldatud karistamisviiside efektiivsuse ja mõju üle arutleb tallinna Perekeskuse psühholoog Tiiu Meres.
  • Persooni loos astub üles Pille Alaver, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitsetalituse juht. Naine puutub igapäevatöös kokku seksuaalkurjategijate ja pedofiilidega ning tunnistab avameelselt, et õnnelikuna tunneb end siis, kui saab kellegi paha vangi panna.
  • Viimasel ajal on ilmsiks tulnud juhtumeid, kus lapsed on elanud tingimustes, mis on seadnud ohtu nende tervise ja normaalse arengu. Õõvastavaid lugusid lugedes tekib paratamatult küsimus, kuidas on see saanud võimalikuks ja mida saaks igaüks meist laste kaitseks ära teha. Just nendele küsimustele vastab ajakirja veergudel Andres Aru, Õiguskantsleri Kantselei laste õiguste osakonna juhataja.
  • Tõlkija ja psühhoterapeut Ly Ehin mõtiskleb Tommy Hellsteni loomingu üle: mida on vaja ühel lapsel, et saaks LAPS OLLA ning kuidas ta saab kasvada armastusväärseks inimeseks.
  • Inimesed vaikivad perevägivallast sageli kaua ega võta midagi ette. Vandeadvokaat Ene Ahas selgitab, mida tähendab lähenemiskeeld, ja julgustab lapsevanemaid vägivalla vastu abi otsima.

Tellida saab ajakirja koduleheküljel. Aastatellimus maksab 4 eurot.