Blogi / Tere tulemast uuenenud terviseinfo.ee lehele!

Tere tulemast uuenenud terviseinfo.ee lehele!

  • Autor:Laura Aaben
  • 09. Juuli 2012

Täna avame põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud terviseinfo.ee lehekülje. Oleme näinud palju vaeva selle nimel, et leheküljest saaks tõhus abivahend kõigile spetsialistidele, kes oma igapäevatöös saavad mõjutada inimeste tervist.

Loodame, et oleme abiks ka tervisevaldkonna otsusetegijatele, kes saavad terviseinfo.ee usaldusväärsele ja kontrollitud infole tuginedes tegevusi planeerida ja otsuseid teha.

Palju on meilt küsitud, miks uue terviseinfo.ee sihtgrupp on just spetsialistid? Terviseinfo.ee uuendusi planeerides kohtusime me erinevatelt osapooltega, kellega arutlesime, milliseid muudatusi oleks vaja. Nende vestluste jooksul jõudsime ühise järelduseni, et meil Eestis puudub „koht", kus erinevate võrgustike liikmed saaksid kohtuda ja infot jagada – oma materjale, oma kogemusi, oma ideid. Samamoodi puudus keskkond, kust saada usaldusväärset infot ja materjale tervisedendus- ja ennetustegevuste kohta. Just seda tühimikku me püüamegi uuenenud leheküljega täita.

Milliseid võimalusi pakub uuenenud terviseinfo.ee?
  • Saad mugavalt kätte usaldusväärse terviseinfo! Siia on koondatud baasteadmised, mis on vajalikud tervise edendamiseks ning ennetustööks erinevates valdkondades (nt tervise edendamine lasteaias, töökohal või paikkonnas, ennetustöö tegemine alkoholi või vaimse tervise valdkonnas). Info on koostanud oma ala spetsialistid ning need on heaks aluseks tegevuste planeerimisel ja elluviimisel.
  • Leiad hulganisti praktilised abimaterjale! Siit leiad allalaetavaid juhendmaterjale, trükiseid ning viiteid olulistele uuringutele ning värskele tervisestatistikale, samuti infot rahastusvõimaluste kohta. Lisaks leiad täiesti uue ja ainulaadse tervise valdkonna koolitajate andmebaasi, kuhu on võimalik kõigil Eestis tegutsevatel koolitajatel end sisestada ning kõigil koolituste korraldajatel otsida sobivaid koolitajad.
  • Võimalus suhelda oma mõttekaaslaste ja kolleegidega! Soovid praktilisi soovitusi oma kolleegidelt? Või jagada enda häid kogemusi ja näpunäiteid? Tutvu tervist toetavate tegevuste andmebaasiga ja jaga oma projekte ka teistega. Samuti saad mõttekaaslastega blogis ja foorumis enda poolt valitud teemadel suhelda.
  • Värske info sündmuste kohta! Siit leiad Eestis toimuvate tervise valdkonnaga seotud sündmuste ja koolituste kalendri ning saad kasutajana ka ise oma infot lisada! Võimalik on ka koolitustele registreeruda.

Nagu näha, on võimalusi palju ja tulevikus tuleb neid veel juurdegi. Ka praegune üleval olev versioon ei ole lõplik ning iga nädal toimub lehel täiendusi, millest kõiki lehe külastajaid blogi ja foorumi kaudu kursis hoiame.Täna saame öelda, et veel üsna suures mahus täieneb lehekülg nii materjalide kui arenduste osas sügiseks 2011, kui avaneb ka venekeelne osa leheküljest.

Kutsume teid üles meile kirjutama, mida uuest terviseinfo.ee´st arvate ja milliseid edasiarendusi sooviksite tulevikus näha. Oma arvamust saate avaldada seda sama postitust kommenteerides, kirjutades foorumis või otse lehe toimetajale (toimetaja@terviseinfo.ee). 

Samuti kutsume teid üles lisama sündmuste andmebaasi üritusi, mida olete korraldamas – ükskõik, kas tegu on kohalike väikeüritustega või üle-Eestiliste konverentsidega. Nii jõuab info teie ürituse kohta palju laiema hulga inimesteni ning aitab leida uusi osalejaid.

Selleks, et terviseinfo.ee lehekülje võimalusi maksimaalselt ära kasutada, soovitame registreeruda lehe kasutajaks. Selleks pole vaja teha muud, kui vajutada lehe üleval paremas osas nupule „Liitu", täita mõned väljad iseenda kohta – ja oledki ametlikult terviseinfo.ee võrgustiku liige.

Miks tasub kasutajaks registreeruda? Vaid liikmed saavad registreeruda koolitustele, lisada oma üritusi ja materjale ning kirjutada blogisse. Lisaks leiab terviseinfo.ee lehelt kasutajate andmebaasi, kus on võimalik võrgustikust leida inimesi, kellega Sul on samad huvid ja kellega koostööd teha.

Loodame väga, et uus terviseinfo.ee pakub rohkelt selliseid võimalusi, mis meie kõigi igapäevatöös abiks on. Samuti loodame, et omades nüüd kohtumispaika, kus saame üheskoos infot jagada ja arutada, nõu küsida ja anda, paraneb üleüldine võrgustikutöö Eestis. Teeme seda kõike usus, et üheskoos Eesti rahva parema tervise nimel tegutsedes oleme tugevamad ja saame häid muutusi kiiremini ellu viia. Lõpuks ometi soovime ju kõik, et Eesti inimesed oleksid terved ja rõõmsad!

Põnevat avastamisrõõmu soovides,

Terviseinfo.ee toimetus

MÄRKSÕNAD: blogi terviseinfo.ee