Blogi / Valminud on juhis "Nakkushaiguste ennetamine ja tõrje süstivate narkomaanide sea...

Valminud on juhis "Nakkushaiguste ennetamine ja tõrje süstivate narkomaanide seas"

  • Autor:Aljona Kurbatova (Tervise Arengu Instituut)
  • 02. Aprill 2012

Valminud on ECDC ja EMCDDA juhiste lühiversiooni "Nakkushaiguste ennetamine ja tõrje süstivate narkomaanide seas" tõlge eesti ja vene keelde (originaalpealkiri "Prevention and control of infectious diseases among people who inject drugs – Guidance in brief").

Eestikeelse juhisega saab tutvuda siin, venekeelsega siin.

Juhised on mõeldud süstivatele narkomaanidele suunatud nakkushaigusi ennetavate ja vähendavate riiklike strateegiate ja programmide arendamise, seire ja hindamise planeerimise jaoks Euroopa riikides.

Juhised käsitlevad seitsme peamise sekkumise tõenduspõhisust ja rakendamise printsiipe, muuhulgas süstlavahetust, sõltuvusravi ja vaktsineerimist. Juhised ei käsitle uimastikontrollipoliitikat, vaid piirduvad vahetute individuaalsete ja sotsiaalsete kahjudega, mida nakkushaigused põhjustavad süstivate narkomaanide hulgas.

Originaaldokument inglise keeles asub siin.

Dokumendi täisversioon inglise keeles asub siin („ECDC AND EMCDDA GUIDANCE Prevention and control of infectious diseases among people who inject drugs – Guidance in brief by the European Centre for Disease Prevention and Control and European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction, Stockholm, 2011").

Põnevat tutvumist!