Uudised / Maardus avati süstlavahetus ja nõustamisteenus süstivatele narkomaanidele

Maardus pakutakse alates märtsist süstlavahetus- ja nõustamisteenust, mis aitab süstivate uimastisõltlaste seas vähendada narkootikumide tarvitamisega kaasnevaid kahjusid ja HI-viiruse levikut. Samuti parandab see nende toimetulekut ja kaasatust ühiskonda.

Teenuse raames teostavad MTÜ Convictus Eesti koolitatud spetsialistid süstalde ja nõelte vahetust, jagavad desinfitseerimisvahendeid ning kondoome. Samuti jagatakse infot erinevatest abisaamisvõimalustest ning nõustatakse, kuidas ohutumalt süstida ning vältida üledoose.

Eesti on kokku üheksa organisatsiooni, kes pakuvad süstlavahetus- ja nõustamisteenust. Lisaks Maardule toimub süstlavahetus veel Tallinnas, Paldiskis, Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Jõhvis, Kiviõlis, Tapal, Paides.

Eestis on hinnanguliselt 13 800 süstivat uimastisõltlast, nendest enam kui pooled on nakatunud HI-viirusega. 2011. aastal toimus erinevates süstlavahetuspunktides kokku 141 219 külastust ning jagati 2 130 276 süstalt ning 492 597 kondoomi.

Maardu süstlavahetusteenust pakutakse aadressil Kallasmaa 12. Teenust rahastab Tervise Arengu Instituut koostöös Maardu linnavalitsusega. Süstlavahetusteenus on avatud esmaspäevast reedeni kella 10-16.