Uudised / Kooli alguses on jalakäijatel abis mitusada vabatahtlikku

Ligi 300 vabatahtlikku Eesti erinevatest ühendustest ja asutustest on lubanud tulla kooli esimestel päevadel ülekäiguradadele ohutust tagama.

PPA korrakaitsepolitseiosakonna juhi Tarmo Miilitsa sõnul pole nii palju vabatahtlikke varem ülekäiguradade turvalisuse algatusega kaasa tulnud. „Mida rohkem inimesi ülekäiguradade lähistel väljas on, seda mõjusam on meie tegevus. Kindel pluss on ka see, et ise teedel-tänavatel abiks käinud inimesed oskavad hiljem liikluses paremini võimalike ohtude ja ka teiste liiklejatega arvestada," ütles ta.

Üks vabatahtlikke, Eesti Töötukassa Pärnumaa osakonna juht Gerli Mets ütleb, et laste liiklusohutus on teema, millele lihtsalt peab kaasa aitama. „Ohutu liiklus ei sünni iseenesest. Peame selleks tegema õigeid otsuseid nii jalakäija kui ka sõidukijuhina. Ülekäiguradade algatuses osaledes ei säästa me mitte ainult lapsi õnnetustest, vaid ütleme ka selgelt välja, et liiklusohutus on meile oluline," rääkis Mets.

Lasteasutuste lähistel jalakäijate ohutuse tagamisse ei ole kaasatud ainult abipolitseinikud, vaid inimesed väga erinevatest organisatsioonidest. Näiteks Eesti Töötukassa, kohalikud omavalitsused, koolid, Eesti Vanavanemate Ühing, Lions Club, Pärnu noortekogu, heategevusühing Shalom, kuid on ka täiesti organiseerumata inimesi.

Vabatahtlike ülesanne ülekäiguradade lähistel on tagada, et teele astunud jalakäijale on tee ületamine ohutu. Samuti jälgida, et jalakäijad ise tee ületamise reeglitest kinni peaks ja lastele liikluses head eeskuju näitaks.

Kõik ülekäiguradade aktsioonis osalevad vabatahtlikud kannavad helkurvesti. Maanteeamet pakkus Lääne Prefektuuri vabatahtlikele ka võimalust osaleda lühikesel liiklusreguleerija koolitusel.

Esimest korda kaasati vabatahtlikke koolialguse liiklusturvalisuse tagamisse eelmisel aastal Lääne prefektuuri projekti „Turvaliselt koolipinki" raames, kus osales 61 vabatahtlikku.

Lisainfo:
Tuuli Annama
Pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
Kommunikatsioonibüroo
Tel 612 3151
Mob 5554 0727
tuuli.annama@politsei.ee