Uudised / Digiretsept valiti parimaks e-teenuseks E-tervise vallas

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse korraldatud konkursil selgusid Eesti parimad e-teenused. E-tervise vallas valiti parimaks Sotsiaalministeeriumi ja Haigekassa retseptikeskus ehk digiretsept.

"Vaatamata probleemidele süsteemi käivitamisel on see e-teenus tänaseks oluliselt lihtsustanud nii patsientide kui ka arstide elu ning muutnud kõigest aastaga tundmatuseni kogu Eesti tervishoiumaastikku," põhjendas Margus Püüa.

"Digiretsept on tänaseks muutnud nii arstide kui patsientide elu lihtsamaks ja mugavamaks. Kiire kõne arstile retsepti pikendamiseks aitab hoida kokku nii arsti kui patsiendi aega. Arstil on nüüdsest parem ülevaade sellest, kas patsient vajaliku rohu ka välja on ostnud," ütles minister. "Tihedas koostöös arstide ja süsteemi arendajatega saame nii digiretsepti kui teisi e-tervise projekte täiustada. Kõigest sellest võidab Eesti rahva tervis," lisas Pevkur.

Ühtekokku osales konkursil 71 uut kodumaist e-lahendust. Iga kategooria võitja saadetakse aprillis e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award (WSA) 2011. E-teenuste arendajatele pakub see häid võimalusi saada rahvusvahelist tunnustust ning kasulikke kontakte ka piiri tagant, mis on suureks abiks nii investeeringute kaasamisel kui ka oma teenustega välisturgudele pürgimisel.

Konkurss "Eesti parim e-teenus 2011" korraldatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. Sarnased konkursid on toimunud ka 2005, 2007. ja 2009. aastal, kuid toona nime Parim Sisuteenus all. 

Lisainfo:
Piret Aro
SF programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" projektijuht
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus
piret.aro|ä|ria.ee
663 0298

Katri Ristal
WSA Eesti esindaja
katri.ristal|ä|artun.ee
565 4654


Helena Nõmmik
Sotsiaalministeerium
Pressiesindaja
helena.nommik|ä|sm.ee
6269 321
53 304 974

Read more http://www.sm.ee/aktuaalne/uudised/b/a/digiretsept-valiti-parimaks-e-teenuseks-e-tervise-vallas.html