Uudised / Alkokalkulaator on nüüd kasutatav ka kõigis nutitelefonides

Alkokalkulaator on nüüd kasutatav ka kõigis nutitelefonides

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 23. November 2012

Seni vaid veebipõhine alkokalkulaator, mis võimaldab jälgida oma alkoholitarbimist, on nüüd lisaks kasutatav ka kõigis nutitelefonides.

Alkokalkulaatorisse saab sisestada tarvitatud joogid, nende kanguse, mahu ja koguse ning kalkulaator arvutab selle põhjal kokku tarbitud alkoholiühikud ning ka kalorid. Samuti annab kalkulaator teada kui tervistohustava alkoholikogusega on tegu.

Alkokalkulaator

Alkokalkulaatorit saab kasutada nii ühekordse abimehena kui ka päevikuna alkoholitarbimise pikemaajaliseks jälgimiseks, järelduste tegemiseks ning vajadusel tarbimise vähendamiseks. Selle leiab veebiaadressilt http://alkoinfo.ee/ või otselingina http://kalkulaator.alkoinfo.ee/.

Alkokalkulaator loodi veebilehele alkoinfo.ee 2009. aasta novembris ja seda on kasutanud üle 70 000 inimese.

Täiskasvanud inimese alkoholitarvitamise riskipiirid on meestel neli ja naistel kaks alkoholiühikut päevas. Igasse nädalasse peab jääma vähemalt kolm täielikult alkoholivaba päeva. Üks alkoholiühik on 10 grammi puhast ehk absoluutset alkoholi.

Alkoholi liigtarvitamise ennetamist toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programmist "Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2012".

 

Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
tel 659 3906, mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee