Uudised / Talvefestivali moto „Tõsta pilk ja ava süda“ keskendub seekord klassikalise muusika...

11.–20. veebruarini toimuv Pille Lille Muusikute Fondi (PLMF) korraldatav Tallinna Talvefestival pakub juba kaheksandat aastat põnevaid esinejaid ja kontserdipaiku ning festivali moto "Tõsta pilk ja ava süda" toob endaga kaasa algatuse, milleks on sel korral teavitustöö klassikalise muusika mõjust inimaju arengule.

PLMF tallinna talvefestival pic

"PLMF on uhke selle üle, et meie traditsioonid jätkuvad ning taas toimub Talvefestival, kus esinevad tunnustatud artistid Eestist ja välismaalt. Ootame põnevusega nii meie tippsolistide kui ka Itaalia pianisti Carlo Pari ja Norras elava lauljanna Kersti Ala-Murri kontserte," ütles PLMF-i tegevjuht Leelo Lehtla.

„Tõsta pilk ja ava süda"on seitsme aasta jooksul toetanud erivajadustega noori ning "Pillifondi" kaudu on abi saanud mitmed Eesti interpreedid. 2014. aasta on kuulutatud Euroopa Aju Aastaks (European Year of the Brain) ja sellega seoses pühendab PLMF tänavuse festivali moto avalikkuse laiemale teavitamisele muusika ainulaadsest mõjust inimaju arengule.

"Teadlased on tõestanud, et muusikainstrumendi õppimine kaasab aktiivselt tegevusse aju erinevaid osi ja on seeläbi üks efektiivsemaid vahendeid aju arendamiseks kui ka tervendamiseks," selgitas PLMFi loominguline juht Pille Lill ning lisas: "Inimesed nii meil kui mujal vajavad teavet. Just selleks oleme 13. veebruari kontserdile kutsunud rääkima muusikateraapia doktori Alice Pehki ja 19.02 kontserdile TLÜ muusikateaduse lektori Gerhard Locki."

Talvefestivalil esineb mitmeid soliste, kes on oma ala suurepärased meistrid – Rahvusooperi Estonia teine kontsertmeister ning viiuldaja Kristina Kriit ja keelpillikvarteti Prezioso, C-JAM-i ning ERSO liige, tšellist Andreas Lend. Samuti astuvad üles Eesti noored talendid, 2012. aastal Roomas Santa Cecilia Konservatooriumi lõpetanud sopran Arete Teemets ja Muusikakeskkoolis õppiv noor pianist Mariin Gill, kelle esituses kõlab Mozarti klaverikontsert TMKK sümfooniaorkestri ja dirigent Mikk Murdvee koostöös. Põnevat kaasaegse muusika helikeelt toob publikuni 2009. aasta Kultuurkapitali aastapreemia laureaat Ansambel U:.

Kontserdid toimuvad Rootsi-Mihkli kirikus, Rahvusraamatukogus, Õpetajate Majas, Suurgildi hoones ja Hopneri Majas (vana Matkamaja) ning külastajaid rõõmustatakse PLMFile tavapäraselt soodsate piletitega (8/5 EUR). „Kaks festivali kontserti Rahvusraamatukogus ja üks Rootsi-Mihkli kirikus toimuvad tasuta, kus tuntud klassikapärle esitavad VII Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali ja II Vabariikliku Vokalistide Konkursi laureaadid ning EMTA dotsent Aavo Otsa trompetiklassi väljapaistvaimad mängijad," lisas Pille Lill.

PLMF (Pille Lille Muusikute Fond) loodi 2003. aastal eesmärgiga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus eraalgatuslik organisatsioon, mis toetab järjepidevalt mitmete Eesti muusikatalentide käekäiku, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

VIII Tallinna Talvefestivali kava: http://www.plmf.ee/kava-1_est

 

Lisainfo:

Pille Lill
PLMF looja ja loominguline juht
mob 511 4077

Leelo Lehtla
PLMF tegevjuht
mob 5648 4244
plmf@plmf.ee