Uudised / 20. märtsil tähistatakse ülemaailmset suutervisepäeva

20. märtsil tähistatakse ülemaailmset suutervisepäeva

  • Autor:Eesti Hambaarstide Liit
  • 12. Märts 2014

20. märtsil tähistatakse Eesti Hambaarstide Liidu eestvedamisel Eestimaa kolmes linnas – Tallinnas, Tartus ja Pärnus – ülemaailmset suutervisepäeva! Ootame kõiki lapsi ja lapsevanemaid kl 14–18 Tallinnas Solarise keskuses, Tartus Tartu Kaubamajas ning Pärnus Port Artur II kaubanduskeskuses.

Ylemaailmne suutervisep2ev FDISuu on oluline pea kõigi meie elutegevuse juures: naeratades, rääkides, süües... Et kaaskodanikele meelde tuletada, kui tähtis on suu tervis, tähistamegi 20. märtsil kõigi maailma hambaarstidega üheskoos ülemaailmset suutervisepäeva.

Mis on suutervisepäev?

Ülemaailmset suutervisepäeva tähistatakse igal aastal 20. märtsil. Sel päeval organiseeritud üritustega tõstetakse elanikkonna teadlikkust suutervise küsimustes ja rõhutatakse terve suu tähtsust terve elukaare jooksul. See on rõõmupäev, mis on täidetud positiivsete tegevuste ja sõnumitega, mis annaksid põhjuse naeratada – tervete hammastega. Suutervisepäeva eesmärk on tõsta elanikkonna teadlikkust suu olulisusest kogu organismi tervise hoidmisel.

Miks suutervisepäev?

90% elanikkonnast põeb mingil eluhetkel suuhaigust, mida oleks olnud võimalik vältida, kui riik, arstiühingud ja ühiskond üldiselt oleksid pööranud suuremat tähelepanu tervisedendusele ja haiguste ennetamisele. Haiguste võimalikult varajane avastamine ja minimaalselt invasiivne sekkumine aitavad säästa tervishoiukulusid.

Miks just 20. märts?

  • Sest lapsel on suus 20 tervet piimahammast.
  • Ka vanuril (elukaare lõpul) võiks suus olla vähemalt 20 oma hammast.
  • 3/20 võib "lahutada teguriteks" ka nii: täiskasvanul on 32 hammast ja 0 kaariest.

Ootame kõiki 20. märtsil kl 14–18 üheskoos tähistama suutervisepäeva Tallinnas Solarise keskusesse, Tartus Tartu Kaubamajja ja Pärnus Port Artur 2 kaubanduskeskusesse.

Linna peal saab lisaks laste naeratavatele nägudele tähtsa ürituse toimumisest aimu ka nende käes olevate temaatiliste õhupallide järgi. Kõige väiksematel aitab meid suurest kaubamajast üles leida juba Jänku-Juss.

Lisainfo suutervisepäeva kohta http://kiku.hambaarst.ee/39973/.