Uudised / Pärnus räägitakse liikumisharrastuse edendamisest Eestis

Pärnus räägitakse liikumisharrastuse edendamisest Eestis

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 06. Juuni 2014

Täna, 6. juunil peetakse Pärnus iga-aastast tervisedenduse konverentsi, mis sel aastal keskendub liikumisharrastuse edendamisele Eestis. Kuigi võimaluste ring liikumisharrastusega tegeleda aasta-aastalt laieneb, on kehaliselt aktiivsete inimeste hulk endiselt tagasihoidlik.

Konverentsi ühe korraldaja, Tervise Arengu Instituudi tervise edendamise osakonna juhataja Tiia Perteli sõnul on meil 12 aastaga tervisesporti tegelevate inimeste arv kasvanud vaid 5%. „Uuringud näitavad, et 2012. aastal harrastas üle kahe korra nädalas üle poole tunni tervisesporti 36% täiskasvanutest. Tervisesporti on enam hakanud tegema naised, kõrgharidusega inimesed ning Lõuna-Eesti inimesed," lausus Pertel.

Samas kasvab Eestis nii täiskasvanute kui ka laste hulgas ülekaalulisuse probleem ning oluliselt on vähenenud iga päev kehaliselt aktiivsete õpilaste hulk. „Konverentsi eesmärk ongi anda ülevaade eestlaste liikumisharjumustest ning selle seostest tervisega. Lisaks tutvustame erinevaid võimalusi liikumisharrastusega tegelemiseks. Häid praktikaid kehalise aktiivsuse suurendamiseks jagavad nii Põhjamaade kui Eesti eri paikkondade esindajad," lisas Pertel. Eraldi teemaplokk on pühendatud tervisespordiga seotud harjumustele ehk spordi- ja energiajookide ning alkoholi tarvitamisele.

Konverentsi ühel paralleelsessioonil räägitakse ka üha enam populaarsust koguvatest alternatiivsetest tubakatoodetest nagu vesipiip, huuletubakas, e-sigaret ja teised, mille kohta usutakse, et need ei ole tervisele nii kahjulikud kui tavasigaretid. Konverentsil antakse ülevaade nende toodete levikust, teiste riikide kogemustest nende piiramisel ning võimalustest kuidas seda Eestis teha.

Konverentsi „Liikudes tervise heaks" korraldab Tervise Arengu Instituut koos Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeeriumi, Maailma Terviseorganisatsiooni, Eesti Tervisedenduse Ühingu ja Eesti Olümpiakomiteega.

Konverents toimub Pärnu Kontserdimajas (Aida 4) kella 10.30–17. Päevakava ja ülevaate esinejatest leiab siit. Kell 12.20 annab Eesti Tervisedenduse Ühing üle aasta tervisesõbra tiitli, mille sel aastal pälvis Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

Maailma Terviseorganisatsiooni soovituste kohaselt peaksid lapsed olema kehaliselt aktiivsed vähemalt 60 minutit iga päev ja täiskasvanud vähemalt 150 minutit nädalas, näiteks vähemalt 30 minutit viiel päeval nädalas.

 

Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
tel 659 3906, mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee