Uudised / Õpilased valmistavad ise energiajooki

Õpilased valmistavad ise energiajooki

  • Autor:Eesti Koolispordi Liit
  • 13. Oktoober 2014

Eesti Koolispordi Liit jätkab interaktiivse õppeprogrammiga. Kevadel avaldati ÜKE ja kergejõustiku videoklipid. Nüüd jätkatakse tervisliku toitumise videoklippidega.

„Kehalise kasvatuse tundi peaks joogiks kaasa võtma vee," ütleb kahekordne maailmameister ja olümpiahõbedamees Heiki Nabi. „Kindlasti ei sobi sinna kaasa võtta energiajooki, Coca-Colat või Fantat. Need joogid ei ole head meie kehale," lisab ta.

„Koolispordi peamine eesmärk on tervislike ja aktiivsete eluviiside juurutamine," ütleb Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik ning lisab: „Tervislik toitumine on lisaks sportimisele väga oluline. Kujutle, et sul on kõige ilusam ja treenitum koer, kes võidab kõik näitused ja võistlused. Kuidas sa seda koera kohtleksid ja toidaksid? Kas joodaksid talle tundmatu sisuga magusaid limonaade või energiajooki ning söödaksid kartulikrõpse ja hamburgereid? Loomulikult ei teeks sa seda. Kuid miks teevad paljud inimesed seda oma kehaga? Tervisliku toitumise klippide eesmärk on näidata inimestele, kui kahjulikud võivad olla tooted mida igapäevaselt tarbime."

Kõik klipid laetakse üles Eesti Koolispordi Liidu Youtube'i kanalile ja kodulehele. Klipid on tootnud tunnustatud videomeister Steiv Silm.

Vaata videoklippi "Õpilased valmistavad ise energiajooki"

 

Lisainfo:
Henri Ausmaa
Eesti Koolispordi Liidu projektijuht
henri@koolisport.ee
mob 528 0096