Uudised / WHO tutvustab Eestis läbiviidud tubakakontrolli tulemusi

WHO tutvustab Eestis läbiviidud tubakakontrolli tulemusi

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 08. Juuni 2011

Tervise Arengu Instituut koos Eesti tervist edendavate haiglate ja terviseteenuste võrgustikuga korraldab homme, 27. mail Tallinnas konverentsi „Tubakas või tervis Eestis", kus Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) esindaja annab ülevaate eelmisel aastal Eestis läbiviidud tubakakontrolli tulemustest.

WHO tubakakontrolli raamkonventsiooniga (The WHO Framework Convention on Tobacco Control) liitus Eesti 2005. aastal. Raamkonventsiooni eesmärk on kaitsta inimesi tubaka tarvitamisest või suitsuses ruumis viibimisest põhjustatud tervislike, sotsiaalsete, keskkonna ja majanduslike kahjude ning tagajärgede eest.

Kontrolli käigus kohtusid WHO eksperdid 2010. aasta 13-17. detsembril Sotsiaalministeeriumi, Tervise Arengu Instituudi, Eesti Konjunktuuriinstituudi, Rahandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Tallinna Munitsipaalpolitsei, Terviseameti, Tarbijakaitseameti, Justiitsministeeriumi, Vähiliidu, Eesti Haigekassa, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Eesti Noorteühenduste Liidu, Tubakavaba Eesti jt. esindajatega. Külastuste ja intervjueerimiste täpsemaks eesmärgiks oli saada ülevaade tubakontrolli täitmisest Eestis.

Samal aastal kui Eesti liitus raamkonventsiooniga, võeti vastu ka uus tubakaseadus. Tubakakontrolli tulemuste taustal käsitletakse konverentsil ka tubakaseadust ja selle „turvaaukude" sulgemisettepanekuid ning tubakaseaduse täitmise järelevalve küsimusi. 

Konverentsi teine pool on suunatud suitsuvaba keskkonna loomisele ning suitsetamisest loobumise nõustamisele. Oma kogemusi ja häid praktikaid jagavad lisaks ekspertidele Inglismaalt, Saksamaalt ja Iirimaalt ka meie tunnustatuimad nõustajad.

Konverents algab homme, 27. mail kell 10 ning see peetakse Sokos Hotel Viru konverentsikeskuse saalides Grand 1 ja 2.

Täpsem päevakava: http://www.tai.ee/index.php?id=6341

Lisainfo WHO tubakakontrolli raamkonventsiooni kohta: http://www.who.int/fctc/about/en/

Lisainfo:

  • Tiiu Härm, Tervise Arengu Instituudi ekspert, 659 3981, tiiu.harm@tai.ee;
  • Helen Noormets, Tervise Arengu Instituudi kommunikatsiooniosakonna juhataja, 659 3987, helen.noormets@tai.ee.