Uudised / Autasustati aasta pere- ja töötajasõbralikemaid ettevõtteid

3.juunil andis sotsiaalminister Hanno Pevkur Estonia teatri Talveaias üle auhinna aasta pere- ja töötajasõbralikema ettevõtte konkursi üldvõitjale Microsoft Estonia OÜ-le.

"Selleks, et vanemate ainus valik ei oleks kas töö või pere, on oluline pakkuda nii naistele kui meestele, emadele kui isadele senisest paindlikumaid võimalusi kombineerida oma töö- ja pereelu," ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur. "Mul on hea meel, et tööandjad tähtsustavad üha enam töötajaid ja nende peresid. Kutsun kõiki Eesti ettevõtteid järgima täna tunnustatavate firmade eeskuju," lisas Pevkur.

Eraldi auhinna Microsoftile, kui kõige töötajasõbralikumale ettevõttele, andis välja Äripäev ning ajakiri Pere ja Kodu autasustas Cosumelt OÜ-d kui kõige peresõbralikumat ettevõtet. Lisaks tunnustati ka Raintree OÜ-d, Trendline Seminarid OÜ-d, Tridens AS-i ja Dimela AS-i.

2011. aasta kevadel hindasid konkursil oma ettevõtteid nii tegevjuht ja/või personalijuht kui ka ettevõtte töötajad. Pere- ja töötajasõbralikuma ettevõtte üldvõitja selgitati, võttes arvesse järgmisi alamnäitajaid: peresõbralikkus, töökeskkond ja töötajate arendamine (ehk töötajasõbralikkus) ning sooline võrdõiguslikkus. "Microsoft Estonia võitis, sest nii ettevõtte juht kui firma töötajad arvasid, et ettevõte on esimest kohta väärt," selgitas konkursi pingerea koostanud Äripäeva Andmekeskuse juht Jane Suu. "Microsoft oli esimene ka konkursi alamjaotuste pingeridades - töötajasõbralikkus ning võrdõiguslikkus."

Konkurss tunnustab ettevõtteid, kus väärtustatakse head tööõhkkonda ja arvestatakse töötajate pere- ja eraeluga. Ühtlasi on konkursi eesmärgiks näidata, et töötajatele paremate töötingimuste loomine ja nende vajadustega arvestamine ei too kasu ainult töötajale, vaid ka tööandjale. Konkursi korraldajateks on Sotsiaalministeerium, Äripäev ja ajakiri Pere ja Kodu.

Pere- ja töötajasõbralikke firmasid tunnustatakse juba 11. aastat ning tänavu osales konkursil 50 ettevõtet. Varasemalt on kõige pere- ja töötajasõbralikuma ettevõtte auhinna saanud Webmedia AS (2010), advokaadibüroo Sorainen AS (2009), Webmedia AS (2008), NT Logistika AS (2007), Scannotec (2006), Vain & Partnerid (2005; 2004), Krediidipank (2003), Paikuse Saeveski (2002) ning Eesti Post (2001).

 

Lisainfo:

  • Helena Nõmmik
  • Sotsiaalministeerium
  • Pressiesindaja
  • helena.nommik@sm.ee
  • 6269 321
  • 53 304 974