Uudised / Ministeerium eraldab puuetega inimeste sporditegevuseks 223 755 eurot

Sotsiaalministeerium eraldab ministri käskkirjaga Eesti Paraolümpiakomitee (EPOK) käesolevaks tegevusaastaks 223 755 eurot.

Selleks aastaks on EPOK-il planeeritud ligi 50 võistlust Eestis ja paarkümmend rahvusvahelist võistlust üle maailma. Lisaks on organisatsioonil kavas ka regulaarsed treeningud ja treeninglaagrid kodu- ja välismaal. EPOK-i tippsündmusteks 2011. aastal on sõudmise ja ujumise maailmameistrivõistlused, ujumise, laskmise, kergejõustiku ja sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlused ning intellektipuudega sportlaste ülemaailmne võistlus Global Game, mis on võrreldav maailmameistrivõistlustega.

"Eesti Paraolümpiakomitee on juba 20 aastat seisnud hea selle eest, et puuetega inimestel oleksid tagatud võimalused spordiga tegelemiseks," ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur. "Tunnustan EPOKi pühendumust ning soovin kõigile sportlastele edukat ja motivatsioonirohket aastat."

Selle aasta veebruaris saavutas Eesti kelguhokikoondis Rootsis toimunud EM-il väärika 4. koha. Märtsis osalesid intellektipuudega sportlased sisekergejõustiku EM-il ning tõid koju ühe hõbeda ja kaks pronksmedalit – kõik kuulitõukes. Hetkel (4.-8. mail) on käimas laskmise MK-etapp Hispaanias, Alicantes, kus Londoni paraolümpiamängude normatiivi on täitmas ka pikaaegse võistluskogemusega laskur Helmut Mänd koos treeneri Heiti Vahtraga.

Suvel ja varasügisel ootavad ees veel tiitlivõistlused nii sõudmises, ujumises kui kergejõustikus, kus saavutatud tulemused omavad olulist tähtsust 2012. aasta Londoni paraolümpiamängude pääsete lunastamisel.

EPOK liikmesorganisatsioonide kaudu pakutakse sportlikku tegevust üle vabariigi umbes 2200 inimesele, kellel on liikumis-, kuulmis-, nägemis-, vaimu- või liitpuue.

Lisainfo:

  • Helena Nõmmik
  • Sotsiaalministeerium
  • Pressiesindaja
  • helena.nommik@sm.ee
  • 6269 321
  • 53 304 974