Uudised / Eesti Reumaliit kutsub homme toimuvale Käimispäevale

Homme, 29. augustil kell 12 toimub Tallinnas Tornide väljakul aktiivset liikumist ning tervislikku eluviisi toetav üritus – Käimispäev, mille eesmärgiks on luu- ja liigesehaiguste tutvustamine ning seeläbi avalikkuse teadlikkuse tõstmine. Ühtlasi on võimalik kuulata tervisealaseid loenguid ning läbida kepikõndides 1- või 3-kilomeetrine distants.

„Käimispäev pakubki võimaluse veeta koos pere või sõpradega aktiivne laupäev. Kuna distantsid on mõõdukad, annab see võimaluse kaasa võtta nii pere pisemad kui ka eakamad," sõnab Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson.

Käimispäeva kuulutab koos avatuks Eesti Reumaliidu juhatuse esimees Terje Karp. Tervitussõnad ütleb Riigikogu liige ja sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm. Peale avamist saab alguse loeng „Pajatused podagrast", mille viib läbi reumatoloog Maria Üprus. Seejärel on kõigil huvilistel võimalik kuulata loengut D-vitamiini rollist osteoporoosi ennetuses ja ravis. Samuti õpetatakse Käimispäeval õiget kepikõnni tehnikat, et sellest oleks võimalikult palju kasu organismi ning luu- ja lihaskonna vastupanu tugevdamisel.

Muusikalist vahepala pakuvad Viveli Maar, Vivi Maar, DJM ja DJ-KJK. Linetantsu löövad Kantriroosid. Kohal on erinevad asutused, kes pakuvad informatsiooni, suupisteid ja muud huvitavat. Lisaks saab mõõta tervisenäitajaid. Kohapeal on võimalik laenutada tasuta käimiskeppe. Samuti toimub üritusel suur loos! Üritus on kõigile tasuta!

Kõigi vahel, kes registreerivad end või oma sõpra Käimispäeval osalejaks, läheb loosi tahvelarvuti. Registreerida saab end siin: http://www.reumaliit.ee/osale-tahvelarvuti-loosimises.

Käimispäev toimub tänavu juba 16. korda ning selle korraldajaks on Eesti Reumaliit. Päevakava ja lisainformatsioon: https://www.facebook.com/events/392482090942189/ ja www.reumaliit.ee.

 

Lisainfo:
Kadi Hainas
Eesti Reumaliidu kommunikatsioonijuht
kadi@reumaliit.ee
mob 5199 3966
Eesti Reumaliit
www.reumaliit.ee