Uudised / Tervise Arengu Instituut ootab õpilasi koolisööklaid disainima

Tervise Arengu Instituut ootab õpilasi koolisööklaid disainima

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 25. September 2015

Tervise Arengu Instituut kutsub kooliõpilasi konkursile "Söögivahetund", kuhu on oodatud loovtööd, mis juhiksid tähelepanu koolisööklale kui keskkonnale.

Joonistused või videod peavad kujutama nägemust koolisööklast kui keskkonnast, kus on meeldiv koolitoitu süüa. „Oluline on läbi mõelda, milliseid konkreetseid muudatusi kool saaks või võiks teha, et koolisöökla meeldivamaks, hubasemaks ja turvalisemaks paigaks muuta," lausus Tervise Arengu Instituudi projektijuht Käroliin Andrejeva. Ta lisas, et loodetavasti pakub konkurss inspiratsiooni nii kooli personalile ja -toitlustajatele kui õpilastele endile. „Koolisöökla peaks olema mõnus paik, kuhu tullakse ja kust minnakse hea tujuga".

Konkursil saavad osaleda õpilased 1.–12. klassini. Töid hinnatakse ja auhinnad antakse välja eraldi vanuserühmades: 1.–4. klass, 5.–9. klass ning 5.–12. klass. Parimate töödega osalenud õpilastele on auhindadeks nutikellad ja raamatupoe kinkekaardid, parima video esitanud grupile on auhinnaks LCD-teler.

Konkurss "Söögivahetund" toimub üheksandat korda. Selle eesmärk on pöörata suuremat tähelepanu koolitoidu ja koolisööklate temaatikale ning väärtustada toitlustajate tööd. Eelmisel aastal, mil konkursi alateema oli „Reklaam koolitoidule", laekus Tervise Arengu Instituuti kokku 538 loovtööd ning 18 videot.

Tööde esitamise tähtaeg on 5. november, parimad tööd valib žürii välja 26. novembriks. Konkursitööde tehnilised nõuded leiab www.terviseinfo.ee/konkursid/soogivahetund.

 

Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
tel 659 3906, mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee