Uudised / Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts kutsub oma juubeli puhul tegema kingitust tervis...

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts tähistab sel aastal oma 25. sünnipäeva. Juubeli puhul palub selts korraldada oma kollektiivis, organisatsioonis või sõpruskonnas tervist edendav, kahjulikke harjumusi vähendav ettevõtmine.

Ettevõtmiseks võib olla näiteks alkoholivaba üritus, koosoleku pidamine kõndides või suitsetamisest loobumisega säästetud raha annetamine heategevuseks.

"Sellega teete tervisekingituse lisaks EAÜSile ka endale ja Eestile. Nii jõuame üheskoos lähemale meie unistusele, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elavad Eestis," teatab selts. Kui annate üritusest teada seltsile kodulehe kaudu, lubab selts aidata omalt poolt võimalusel kaasa projekti õnnestumisele.

Maailma Terviseorganisatsiooni definitsiooni järgi on tervis täielik füüsilise, vaimse ja sotsiaalse heaolu seisund, mitte ainult haiguse puudumine. Märkimisväärne osa Eesti tervisekaost on ennetatav, varajase suremuse kolm peamist põhjust - südame- ja veresoonkonnahaigused, kasvajad ja vigastused - on oluliselt mõjutatavad tervisekäitumise ja keskkonnategurite poolt. Olukorra parandamiseks on vaja kõigi osalust - panustama peavad nii riik, kohalik omavalitsus, era- ja kolmas sektor kui iga üksikisik. Üksikisikut innustab vastav kokkulepe töökaaslastega, sõpradega kindlasti oma tervisesse rohkem panustama.