Uudised / Eesti Seksuaaltervise Liit pakub tasuta nõustamist kõigile soovijatele

Eesti Seksuaaltervise Liit pakub tasuta nõustamist kõigile soovijatele

  • Autor:Eesti Seksuaaltervise Liit
  • 06. September 2011

Seoses rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päevaga pakub Eesti Seksuaaltervise Liit (ESTL) kaheksas Eesti linnas 24. septembril tasuta nõustamist ja teavet kõigile soovijatele. Nõu saab nii rasedusest hoidumise kui ka teiste st seksuaalsuse ja tervisega seotud küsimustes.

Rahvusvaheline rasestumisvastaste vahendite päeva moto on sel aastal: „Sinu elu, sinu õigused – räägime rasestumisvastastest vahenditest". Idee on julgustada kõiki inimesi otsima tõenduspõhist teavet rasestumisvastaste vahendite kohta ja kummutada eksitavaid müüte.

Eesti Seksuaaltervise Liidu president Mairi Kaha sõnul on nõustamispäeva korraldamise eesmärk ka see, et kõigi noorteni jõuaks info Eestis tegutsevate noorte nõustamiskeskuste (NNK-d) võrgustiku kohta, kus kuni 24aastastele (k.a.) pakutakse tasuta konfidentsiaalset nõustamist. "Soovime, et noored oleksid oma võimalustest ja valikutest teadlikud, mis omakorda hoiab ära soovimatud rasedused. Oodatud on kõik, kel on seksuaaltervise ja seksuaalsuse suhtes küsimusi või muresid. See on hea võimalus ka teismeliste laste vanematele NNK-dega ja seal töötavate spetsialistidega tutvumiseks, samuti saab küsida nõu, kuidas erinevas vanuses lastega seksuaalteemadel rääkida; on võimalik saada tasuta infomaterjale rasestumisvastaste vahendite ja seksuaaltervise kohta." lisas Kaha.

„Valisime laupäevase päeva, et kõigil soovijatel oleks võimalik keskustesse tulla. Loodame, et paljud kasutavad seda tasuta võimalust!", lisas Kaha.

Uksed on avatud 24. septembril 2011 kell 10-15 Tallinnas, Tartus, Põlvas, Viljandis, Pärnus, Narvas, Jõhvis ja Kärdlas. Lisainfo tasuta nõustamise päeva kohta www.amor.ee.

Tasuta nõustamise läbiviimist toetab farmaatsiaettevõte Bayer Healthcare Pharmaceuticals. Firma Bayer Healthcare Pharmaceuticals teadusuuringud ja tegevus keskenduvad diagnostilisele visualiseerimisele, erimeditsiinile, üldmeditsiinile ja naiste tervishoiule. Bayer Healthcare Pharmaceuticals soovib anda panuse meditsiini arengusse ja püüdleb elukvaliteedi parandamise poole.

Noorte nõustamiskeskuste tegevust rahastab Eesti Haigekassa ning koordineerib Eesti Seksuaaltervise Liit. Terviseskindlustamata noorte pöördumist toetab Tervise Arengu Instituut.

Eesti Seksuaaltervise Liit (ESTL) alustas oma tööd 1994. aastal Eesti Pereplaneerimise Liidu nime all, 2005. aastast alates on organisatsiooni nimeks Eesti Seksuaaltervise Liit. Alates 1995. aastast on ESTL Rahvusvahelise Pereplaneerimise Föderatsiooni (IPPF) liige. Eesti Seksuaaltervise Liidu missioon on kõikide inimeste seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamine ning seksuaalsete ja reproduktiivsete õiguste kaitsmine Eestis, seksuaaltervise kohta informatsiooni ja heatasemeliste teenuste kättesaadavuse tagamine.

 

Lisainfo:

  • Kerli Hannus
  • Eesti Seksuaaltervise Liit
  • 655 27 55; 566 54 313
  • estl@estl.ee