Uudised / Laps on pereootel: 11. juunil toimub Viimsis hooldusperesid tutvustav elav raamatuk...

Kuidas pakkuda kodusoojust ja armastust lapsele, kes ei tule su perre bioloogilisel teel? Eestis on ligi 800 last, kes ei saa kasvada oma sünniperes. Põhjuseid on erinevaid, näiteks vanemate haigused, sõltuvusprobleemid ja muud eluraskused. Õnneks on Eestis palju hoolivaid peresid, kes on avanud neile lastele oma südame ja koduukse. Reedel, 11. juunil kell 15 avaneb Viimsi raamatukogus võimalus hooldusperedega silmast silma vestelda.

Elav raamatukogu sarnaneb tavalise raamatukoguga – selles on raamatute kataloog, raamatukoguhoidjad ja raamatud. Ainult et paberkandjate asemel saavad huvilised tutvuda elavate raamatutega, kelleks on hoolduspere vanemad ja asendushoolduse valdkonna spetsialistid.

Raamatukogus ei ole näitlejaid, kõik raamatud on tõelised ning iga elav raamat räägib lugejaile oma isiklikust kogemusest. Elavas raamatukogus saab lugeda nii eesti kui  ka vene keeles.

Ürituse avab sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Eestis on palju hoolivaid peresid, kes on avanud oma südame ja koduukse lastele, kes mingil põhjusel ei saa kasvada oma sünniperes. Vaatamata paljude hooldusperede olemasolule, leiame end jätkuvalt olukorrast, kus pere ootavaid lapsi on kordades rohkem. Soovime julgustada inimesi mõtlema võimalusele hakata hoolduspereks ning pakkuma kodusoojust ja armastust lapsele, kes seda nii väga vajab“, ütleb ta.

Huvilistel on üritusel võimalik saada otse allikast infot ja uusi teadmisi järgnevatel teemadel:

  • Kes on hoolduspere ja kes on peret ootavad lapsed?
  • Kuidas toimub hoolduspereks ettevalmistumine?
  • Kuidas toimub kohtumine lapsega ning kulgeb pere ja lapse ühine teekond?
  • Kuidas hooldusperesid toetatakse?

Juuli keskpaigani kestev sotsiaalkindlustusameti kampaania „Laps on pereootel” tutvustab hooldusperet kui ühte asendushoolduse vormi ja vanemluse võimalust. Kampaania raames kajastatakse hooldusperede lugusid ja jagatakse infomaterjale. Valminud on muuhulgas lühifilmid, kus teadmisi ja kogemusi jagavad nii pered kui ka valdkonna spetsialistid. Lisainfot leiab veebilehel hoolduspere.ee.

Elav raamatukogu leiab aset 11. juunil kell 15 Viimsi raamatukogus aadressil Randvere tee 9, Haabneeme. 

Kampaaniategevusi viiakse läbi ESF-i projekti „Asendushoolduse kvaliteedi tõstmine“ raames.