Uudised / Kontaktvastuvõtte ja koduvisiite tehti neljandiku võrra vähem kui aasta varem

Varasema aastaga võrreldes vähenes 2020. aastal nii arstide kui ka õendustöötajate ambulatoorsete kontaktvastuvõttude ja koduvisiitide arv 24 protsenti, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) avaldatud statistikast.

Möödunud aastal registreeriti 7,4 miljonit arsti ja õendustöötaja kontaktvastuvõttu ning koduvisiiti, mida oli veidi üle 2,3 miljoni vähem kui aasta varem.

„Olukord oli uus nii tervishoiuteenuste osutajatele kui patsientidele, kel tuli tekkinud olukorraga kohaneda. Samas oli juba eelnevatel aastatel näha, et inimeste tervisemuresid lahendatakse üha enam distantsilt kasutades tavapäraste kontaktvastuvõttude kõrval telefoni, e-kirja või muid elektroonseid võimalusi,“ selgitas TAI tervisestatistika osakonna analüütik Eva Anderson.

Arsti kontaktvastuvõtte registreeriti kokku 5,4 miljonit ja koduvisiite veidi üle 17 000, mida oli aasta varasemaga võrreldes vastavalt 25 ja 34 protsenti vähem. Perearsti kontaktvastuvõtte (2 332 197) registreeriti 31 protsenti ja teiste erialade arstide kontaktvastuvõtte (3 103 187) kokku 19 protsenti vähem kui 2019. aastal. Koduvisiite registreeriti perearstide poolt 14 523, mida oli varasemaga võrreldes 35 protsenti vähem ja teiste erialade arstide koduvisiite 2498, mida oli 29 protsenti vähem kui aasta varem.

Õendustöötajate kontaktvastuvõtte registreeriti veidi üle 1,6 miljoni, mis aastaga vähenes 24 protsenti. Koduvisiite registreeriti kokku ligi 390 000, mida varasema aastaga võrreldes oli kuus protsenti vähem. Õendustöötajate koduvisiitidest teevad enamiku koduõed. Varasemast enam registreeriti haiglates ja perearstiabiasutustes töötavate koduõdede koduvisiite, vastavalt 5106 ja 758 koduvisiiti rohkem kui aasta varem.

Artiklit saab täismahus lugeda Tervise Arengu Instituudi veebilehelt