Uudised / Noored saavad oma terviseprojektidele toetust taotleda

Noored saavad oma terviseprojektidele toetust taotleda

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 14. September 2011

Tervise Arengu Instituut alustab taas konkurssi „Tervist edendava idee projekt" ehk TEIP, kuhu koolinoored saavad esitada toetuse saamiseks enda poolt välja mõeldud terviseprojekte.

„Konkursile ootame 12-19-aastaste koolinoorte kirjutatud huvitavaid ja uudseid ideid kuidas muuta oma kool või koduümbrus meeldivamaks paigaks või vanemate, koolikaaslaste ja õpetajate käitumist tervislikumaks," lausus konkursi projektijuht Reelika Viitamees. „Idee võib puudutada ükskõik missugust tervisega seotud valdkonda või tervisliku keskkonna loomist - olgu see siis sport ja liikumine, toitumine, alkoholist ja suitsetamisest loobumine, koolistressi vähendamine ja nii edasi."

Idee peab olema teostatav ehk et noor peab olema võimeline selle hiljem kas ise või koos oma kaaslastega ellu viima. Tervise Arengu Instituut valib välja kuus parimat projekti, mille elluviimist toetab 640 euroga. Lisaks saavad kõik võitjad ka auhinnad.

„Konkursil osalemine annab noortele võimaluse saada oma esimesed kogemused projektijuhtimisest ning samas aitab ideede väljamõtlemine väärtustada ka tervist ja tervist toetava keskkonna loomist," lisas Viitamees.

Eelmisel sügisel laekus konkursile 62 projekti. Noored pidasid kõige olulisemaks hea tervise alustalaks liikumist - 20 esitatud projektidest puudutasid otseselt või kaudselt liikumist.

Mullused võitjad olid Paldiski Gümnaasiumi 9. klassi projekt „Tervislik stressless õppetöö" ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11.c ja 12.c klassi ühisprojekt „Värskeks kui kurgike".

Projektide esitamise tähtaeg on 21. oktoober. Projektitaotluse vorm ja konkursi lisainfo leiab terviseinfo.ee veebilehelt. Samas saab tutvuda ka varasemate konkursside võidutöödega.

 

Lisainfo:

  • Reelika Viitamees, TAI projektijuht, reelika.viitamees@tai.ee, 659 3973;
  • Maris Jakobson, TAI avalike suhete nõunik, maris.jakobson@tai.ee, 659 3906, 53 022 737