Uudised / Selleaastane tervisedenduse kvaliteedimärgi taotlemine on avatud

Selleaastane tervisedenduse kvaliteedimärgi taotlemine on avatud

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 11. Oktoober 2022

Eesti Tervisedenduse Ühing võtab vastu dokumente tervisedendaja kutse taotlemiseks või kutse taastõendamiseks tähtajaga 17. oktoober 2022.

Taotlemiseks tuleb ette valmistada dokumendid, sh eneseanalüüs või taastõendamisel vabas vormis varasema tegevuse ja arenguperspektiivi kirjeldus ning tasuda kutse andmise tasu. 

Tervisedendaja töö eesmärk on tervist toetava keskkonna ja võrdsete võimaluste loomine erisugustele sotsiaalsetele gruppidele, tehes muuhulgas huvikaitset ja planeerides tõenduspõhiseid sekkumisi. Tervisedendajalt eeldatakse näiteks initsiatiivikust, kriitilise mõtlemise- ja analüüsioskust. Tervisedendaja võib töötada nii era-, avalikus kui kolmandas sektoris.

Tervisedendaja kutsetunnistuse omamine on nii spetsialistile kui ka tema tööandjale oluline erialase pädevuse tõend. Kutse taotlemise protsessis toimuv kompetentside hindamine on taotlejale hea võimalus enda tegevust analüüsida ja tagasisidestamise käigus saada väärtuslikku nõu oma valdkonna ekspertidelt- hindajatelt.

Eesti Tervisedenduse Ühing on 1997. aastal asutatud rahvatervise valdkonnas tegutsevaid spetsialiste ühendav organisatsioon. Ühing on korraldanud tervisedendaja kutse andmist 2006. aastast.

Lisainfot taotlemise kohta leiab lehelt tervis.ee.