Uudised / Taas valitakse sotsiaalvaldkonna parimaid

Taas valitakse sotsiaalvaldkonna parimaid

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 24. Jaanuar 2023

Eesti sotsiaaltöö Assotsiatsioon kuulutas välja sotsiaalvaldkonna parimate tunnustamise konkursi, mis annab võimaluse esile tõsta oma piirkonna, valla või asutuse kõige silmapaistvamaid sotsiaalvaldkonna töötajaid. Konkursile saab ka esitada kõiki sotsiaalvaldkonda panustajaid, kes on oma pühendunud tegutsemisega muutnud inimeste ja kogukonna elu paremaks.

ESTA 2023. aasta sotsiaalala töötajate tunnustamise konkursil on 13 sotsiaalvaldkonna eri kategooriat, kuhu saavad kandidaate esitada kõik soovijad. Esimest korda saab kandidaate esitada aasta lapsehoidja, aasta kohaliku omavalitsuse ja aasta sotsiaalvaldkonna ennetustöö kategooriatesse. Kandidaatide esitamisel tuleb esitajal lähtuda vastava kategooria hindamiskriteeriumitest. Kirjeldada tuleb oma kandidaadi tegevust esitatavas kategoorias 2022. aastal – tema algatusi ja mõju töökeskkonnas.

2023. aastal tunnustatakse eelmisel aastal silma paistnud sotsiaalvaldkonnas töötanud või sotsiaalvaldkonda panustanud inimesi järgmistes kategooriates:

1. Elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas

2. Aasta sotsiaalvaldkonna asutus

3. Aasta sotsiaaltöötaja

4. Aasta lastekaitsetöötaja

5. Aasta hooldustöötaja

6. Aasta tegevusjuhendaja

7. Aasta tugiisik ja isiklik abistaja

8. Aasta lapsehoidja

9. Aasta noor sotsiaalvaldkonna uustulnuk

10. Aasta kohalik omavalitsus

11. Aasta koostööpartner

12. Aasta sotsiaalvaldkonna ennetustöö

13. Aasta ESTA liige

Kandidaate saab esitada kuni 30. jaanuarini 2023. Enne kandidaadi esitamist tuleb tutvuda kandidaatidele esitatavate nõuete ja kriteeriumitega. Seejärel tuleb täita kandidaadi esitamise vorm ning saata see digiallkirjastatult aadressile tunnustamine@eswa.ee.

„Sotsiaalvaldkonna parimate tunnustamine on minu jaoks üks olulisimaid hetki aastas. Tunnustusega saavad pärjatud need, kes tegelevad igapäevaselt olulisimaga: hoolimise ning märkamisega. Professionaalsed ning pühendunud inimesed sotsiaalvaldkonnas on väärtus, mida tuleb hoida. Mul on hea meel, et tänu ESTA ja Sotsiaalministeeriumi koostööle saame seda tänu aastas korra ka pidulikult väljendada,“ sõnas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Konkursil valib igast kategooriast kõige silmapaistvama kandidaadi välja hindamiskomisjon. Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul tunnustusüritusel, mis toimub rahvusvahelisel sotsiaaltöö päeval 21. märtsil 2023. Auhinnatud kandidaate tunnustab rahalise preemiaga Sotsiaalministeerium.

2023. aasta konkurssi ja tunnustamist viib ESTA ellu koostöös Sotsiaalministeeriumiga ja teiste valdkonna asutuste, alaliitude ja koostööpartneritega.

Loe lisa ja tutvu kategooriate hindamiskriteeriumitega.

Eelimisel aastal tunnustatud sotsiaalvaldkonna laureaadid.