Uudised / Rahvatervise Akadeemias algab toitumisnõustaja koolitus

Rahvatervise Akadeemias algab toitumisnõustaja koolitus

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 06. Juuni 2023

Koolitus annab põhjaliku ülevaate toidust ja toitumisest, toidu ja tervise omavahelistest aspektidest, haiguste ennetamisest ja tervise toetamisest. Kursuse lõpetanutel on sõltuvalt läbitud mooduli(te)st võimalus taotleda kas toitumisnõustaja või -terapeudi kutsetunnistus. Peale koolituse lõpetamist saab omandatud teadmisi ja oskusi kasutada töös toitumisnõustajana, tegevusterapeudina, (pere)õena, personaaltreenerina, ajakirjanikuna, toitlustajana, tervisejuhina, koolitajana ja ka muudel tervisega seotud ametitel.

Toimumiskoht: Rahvatervise Akadeemia, Väike-Paala 1, Tallinn

Toimumisaeg: 24.08.2023–25.08.2024,  2–4 päeval kuus vastavalt graafikule (N–L), kell 10.00–17.30.

Korraldaja: Rahvatervise Akadeemia

Sihtgrupp: tervishoiutöötajad ning teised tervisevaldkonnas töötavad spetsialistid, kes soovivad oma teadmisi täiendada ja inimesed, kes soovivad uut eriala omandada.

Õpe annab põhjaliku ülevaate toidust ja toitumisest, toidu ja tervise omavahelistest aspektidest ning tervise üleüldisest toetamisest. Kursuse lõpetanud isikutel on sõltuvalt läbitud mooduli(te)st võimalus taotleda toitumisnõustaja kutsetunnistust. Peale koolituse lõpetamist saab omandatud teadmisi ja oskusi kasutada töös toitumisnõustajana.

Maht: 650 akadeemilist tundi, millest 214 tundi on auditoorset tööd ja 436 tundi on iseseisvat tööd. Õpe kestab ühe aasta ja toimub tsükliõppena 2–4 õppepäeval kuus (N–L).

Hind KM-ga: 2700 eurot

Koolitajad: Tuuli Taimur, Julia Laanemets, Teele Tiidt, Tagli Pitsi, Ege Johanson, Sirje Vaask, Mati Arend, Viive Einfeldt, Raili Saar, Ruth Kalda, Anneli Rätsep, Kärt Jalajas, Kaarel Adamberg, Laine Parts, Ene Viiard, Ülle Hõbemägi, Kristel Ehala-Aleksejev, Anne-Mai Küünemäe, Ailen Suurtee, Anna-Liisa Sutt, Kristi Arendi, Külli Holsting, Sirli Pehme, Eve Veromann, Liine Põldsam, Helena Väljaste, Liisa Kiiker.

Õpiväljundid

Pärast koolituse läbimist õppija:

  • mõistab tegureid, mis mõjutavad inimese tervist ja elustiili ning lähtub nendest nõustamisel;
  • analüüsib erinevate sihtgruppide toitumist ja valib selle parandamiseks sobiva meetodi;
  • annab tasakaalustatud toitumise ja elustiilisoovitusi, sh erineva tasemega kehalise koormuse korral, kehakaalu korrigeerimiseks, seedimise toetamiseks ja söömishäirete tekke ennetamiseks;
  • otsib vajaminevat tõenduspõhist informatsiooni, analüüsib seda kriitiliselt ning rakendab oma tegevuses;
  • rakendab kliendinõustamisel erinevaid nõustamistehnikaid;
  • tuvastab olukorra, kus klient on vaja edasi suunata teise erialaspetsialisti vastuvõtule ja teeb nendega asjakohast koostööd.

Lisainfo ja registreerumine