Uudised / Siseminister tänas suvises veeohutuskampaanias osalenud ettevõtjaid

Siseminister Ken-Marti Vaher tänas teisipäeval siseministeeriumis toimunud ümarlaual ettevõtjaid, kes aitasid suvises ennetustöös osalemisega vähendada uppumiste arvu.

Siseministeeriumi tänukirja said veeohutusalases ennetustöös kaasalöömise eest A. Le Coqi, Saku Õlletehase, Selveri ja Viru Õlu esindajad. Ettevõtted osalesid päästeameti suvises kampaanias "Kui jood, ära uju", kasutades kampaaniasõnumeid nii pakenditel, külmkapikleebistel, kaupluste siseraadiotes kui näiteks kodulehekülgedel ja üritustel.

Kohtumisest osa võtnud ettevõtete juhid kinnitasid soovi osaleda ka tulevastes ennetuskampaaniates nii vee-, tule- kui liiklusohutuse alal.

Vaheri sõnul on avalik ja erasektor tegutsenud seni pigem lahus, ehkki üheskoos on võimalik ennetustöös saavutada märkimisväärselt paremaid tulemusi. Järgmiseks kohtumiseks valmistab siseministeerium ette täpse kava, millal, kuidas ja millistes kampaaniates ettevõtted osaleda saavad.

Siseministeeriumis teist korda toimunud ümarlaual osalesid alkoholi tootmise, müümise ja importimisega tegelevate ettevõtete ja ettevõtlusorganisatsioonide juhid, samuti esindajad politsei- ja piirivalveametist, päästeametist ning tervise arengu instituudist. Juba juunis toimunud esimesel ümarlaual lepiti kokku, et kohtumised hakkavad siseministeeriumis toimuma regulaarselt, et ennetusalaseid tegevusi paremini koordineerida.

Eelmisel aastal hukkus Eestis 523 inimest, neist 97 uppus, 69 kaotas elu tulekahjudes, 78 liiklusõnnetustes ja 17 tööõnnetustes. 70 inimest tapeti või mõrvati ning 192 tegi enesetapu. Mullu uppunud inimestest oli üle poole ehk 53 uppumise ajal eeldatavalt alkoholijoobes, tulekahjudes hukkunutest oli purjus 30 protsenti. Liikluses sattusid joobes juhid eelmisel aastal 146 õnnetusse, milles hukkus 11 ja viga sai 222 inimest. Tapmistest pandi purjuspäi toime aga lausa 90 protsenti, kusjuures 80 protsendil tapjatest on olnud alkoholiga seotud õigusrikkumistega varasem kokkupuude.