Uudised / Linnapiirkondade arengut toetati 4,6 miljoni euroga

Linnapiirkondade arengut toetati 4,6 miljoni euroga

  • Autor:Siseministeerium
  • 06. Oktoober 2011

Regionaalminister Siim Kiisler esitas täna valitsusele linnaliste omavalitsusüksuste investeeringute kava muudatuse, millega toetatakse kuue uue objekti valmimist kokku 4,6 miljoni euroga.

"Inimeste jaoks on kõige olulisemad muidugi töökohad. Aga lisaks headele töökohtadele on tähtsad ka lasteaiakohad, võimalused sõita jalgrattaga, teha tervisesporti ja nautida kultuuri. Kõik see moodustab kvaliteetse linnaruumi, mille jaoks need regionaaltoetused mõeldud ongi," sõnas regionaalminister toetatavate objektide olulisusest rääkides.

Regionaalministri poolt esitatud ettepanekuga eraldatakse Kohtla-Järve kultuurimajale 1 770 398 eurot toetust, Tartu Rukkilille lasteaiale 456 545 eurot, Pärnu jõe vasakkalda tervisespordi rajale 1 431 865 eurot, Vääna-Jõesuu kergliiklusteele 155 481 eurot, Loo-Lagedi kergliiklusteele 606 841 eurot ja Tänassilma-Laagri piirkonna kergliiklustee ehitamiseks 210 718 eurot.

Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatava linnaliste piirkondade arendamise meetme eesmärgiks on parandada inimeste elukeskkonda, arendades avalikku linnaruumi, suurendades sotsiaalset turvalisust ning edendades säästlikku linnaliiklust. Toetus on mõeldud Eesti viie suurema linnapiirkonna – Tallinna ja selle lähiümbruse, Tartu, Narva, Kohtla-Järve ja Jõhvi ning Pärnu avaliku linnaruumi arengu toetamiseks, keskuste ja nende tagamaade vaheliste ühenduste parandamiseks ning linnaspetsiifiliste probleemide lahendamiseks.

Koos tänase otsusega on linnaliste omavalitsusüksuste investeeringute kavas 31 projekti. Meetme kogumaht on 56 625 721 eurot.

Lisainfo regionaaltoetustest: http://www.siseministeerium.ee/9670/