Uudised / EASi toel on valmimas 25,6 km uusi kergliiklusteid

EAS toetab Harjumaal kergliiklusteede võrgustiku arendamist, mille II etapp hõlmab 16 projekti kogupikkuses 25,6 km. Projekte rahastatakse Linnaliste piirkondade arendamise meetme alt Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, mida rakendab Siseministeerium koostöös EASiga.

„Eesmärgiks on luua Harju maakonnas senisest oluliselt paremad tingimused ohutuks liiklemiseks, sportimiseks ja vaba aja veetmiseks. Selleks tuleb arendada Tallinna ja seda ümbritsevate valdade vahelist kõnni- ja jalgrattateede võrgustikku, et moodustuks loogiline ja liigeldav tervik," kommenteeris EASi elukeskkonna divisjoni direktor Kair Tammel. „Loodame, et kõik eeltaotlustega kinnitatud objektid ka kiiresti töösse lähevad ning juba õige pea liigeldavad on," lisas Tammel.

Rohelise tule said järgmised kergliiklusteed: Tallinna linnas Männiku tee, Randvere - Pärnamäe tee, Valdeku tänav - Viljandi maantee, Astangu raudteetamm ning Harkumetsa kergliiklustee, Viimsi vallas Pärnamäe tee; Maardu linnas Muuga - Kallavere tee ja Altmetsa - Kaldase - Vana-Narva mnt kergliiklustee, Jõelähtme vallas Iru tee, Rae vallas Assaku asula kergliiklusteed ja Põdra tee, Kiili vallas Viljandi maantee ja Nabala tee, Saku linnas Nurme tänava kergliiklustee, Saue linnas ja vallas Laagri - Padula - Saue kergliiklustee ning Harku vallas Muraste - Metsavahi tee.

Kogu kavandatava kergliiklusteede võrgustiku ehitamine Tallinna lähiümbruses on jagatud kolme etappi, mille käigus valmib 24 kergtee lõiku 63,68 km ulatuses järgmistel marsruutidel:

  • Viimsi - Tallinn, mööda Randvere ja Pärnamäe kergliiklusteed;
  • Kallavere - Tallinn, mööda Muuga tee - Kallavere tee - Maardu tee kergliiklusteed;
  • Kurtna - Kiisa - Saku - Tallinn, mööda Kurtnat ja Tallinna ühendavat kergliiklusteed;
  • Saue linn - Laagri asula - Tallinn, mööda Saue - Laagri kergliiklusteed ning Vabaduse pst äärset kergliiklusteed;
  • Muraste - Tabasalu - Tallinn, mööda Klooga mnt ja Rannamõisa tee kergliiklusteed.

Lisaks sellele saavad Kiili valla, Saku ja Assaku asula elanikud kasutada uusi kergliiklusteid, mis omakorda loovad eelduse kergliiklusteede ühenduseks teiste asulatega.

Võrgustiku lõplikuks valmimiseks on plaanitud 2014. aasta.