Uudised / Harju Maavalitsus ja Eesti Seksuaaltervise Liit kutsuvad mehi liikuma

Harju Maavalitsus ja Eesti Seksuaaltervise Liit kutsuvad mehi liikuma

  • Autor:Eesti Seksuaaltervise Liit
  • 18. Oktoober 2012

Eesti Seksuaaltervise Liit on alustanud koostöös Harju Maavalitsusega meestele suunatud foorumite ja liikumisürituste läbiviimist. 19. ja 20. oktoobril toimuvad eelkõige Harjumaa meestele mõeldud tervisefoorumid Tabasalu Spordikompleksis.

„Eesti meeste tervisepeeglist näeme positiivsena seda, et meeste oodatav eluiga on tasapisi tõusutrendi võtnud, samas elab Eesti mees Eesti naisest siiski oluliselt vähem," ütles Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse Liige, Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku arst Kristjan Pomm. Eesti meeste oodatav eluiga sünnihetkel on viimaste andmete järgi veidi üle 71 aasta, jäädes naiste oodatavast elueast siiski pea 10 aasta võrra maha. Eesti näitajate mahajäämus Euroopa Liidu keskmisest on 5,5 aastat meestel ja 1,5 aastat naistel. „Samas on rõõm on tõdeda, et vahe on aastatega aina vähenenud. Kindlasti on Eesti meeste nii madala näitaja mõjutajaks tervist ohustav ja riskeeriv käitumine. Olgu selleks alkoholi tarvitamine, vähene füüsiline aktiivsus, suitsetamine, tasakaalustamata toitumine ja vigastusohu eiramine, mis otseselt põhjustab noorte ja keskealiste meeste enneaegset suremust," lisas Pomm.

Kristjan Pommi sõnul tuleb mehi jätkuvalt innustada ja toetada oma tervise eest enam hoolima ning kehalise aktiivsuse positiivse mõju isiklik tunnetamine nii füüsilise kui vaimsele tervise osas võib olla motivaatoriks, mis julgustab mehi jätkuvalt tegelema enda jaoks sobiliku tervisespordiga.

Projekti „Mehed Liikuma Harjumaal" laiemaks eesmärgiks on Harjumaal elavate meeste liikumis- ja terviseteadlikkuse tõstmine ning sellega seotud hoiakute muutmine. Meeste liikumisüritused ja foorumid toimuvad „Euroopa Sotsiaalfondi meetme 1.3.4 „Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine" projekti „Mehed Liikuma Harjumaal" raames.

Projekti raames toimuvad Tabasalu Spordikompleksis tervisefoorumid:

  • 19. oktoobril kella 11–15 noormeestele (vanuses 16–19) suunatud tervisefoorum
  • 20. oktoobril kella 13–16 meestele suunatud tervisefoorum

Tervisefoorumil tutvustatakse erinevaid meeste tervise ja liikumisega seotud aspekte:

  • Kavas on spordialade tutvustused, proovida saab kaljuronimist ning seiklusrada.
  • Osaleda on võimalik töötubades (liikumine ja seksuaalsus; mis ootab ees kaitseväes?; tervislik toitumine – tutvustatakse internetipõhist toitumisprogrammi; toimuvad seksuaaltervisealased vestlusringid).
  • Kohapeal on võimalus tasuta mõõta erinevaid tervisenäitajaid (vererõhk, kolesterool, veresuhkur, jalalaba digiuuring, HIV test jt) ja saada nõuandeid oma ala spetsialistidelt nii sportimise kui tervisliku toitumise osas.
  • Endokrinoloogi konsultatsioon ja loeng.

Osalemine on tasuta.

 

Lisainfo:
Marko Nummert
Eesti Seksuaaltervise Liit
mob 514 2700
marko@estl.ee
www.amor.ee