Uudised / Parimad koolikokad on Tabasalu Ühisgümnaasiumis

Parimad koolikokad on Tabasalu Ühisgümnaasiumis

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 25. Oktoober 2012

Täna Tallinn FoodFestil peetud konkursi „Parim koolisöökla" finaali võitis Tabasalu Ühisgümnaasium, mida esindasid Liidia Maikina ja Merle Indermitte. Võidu tõid neile heigifileest valmistatud kalasupp, hakkliharull köögiviljatäidisega koos kartuli-kõrvitsapudruga ning kihline mannapuder mahlakisselliga.

Finaalis osalenud kuue kooli kokad pidid etteantud aja, 2 tunni ja 20 minuti jooksul valmistama kolm rooga – prae ja magustoidu koolis kasutusel olevast igapäevamenüüst ning lisaks uuendusliku kala-köögiviljasupi omal valikul. Supi toorained pidid jääma koolile sobivasse hinnaklassi ja reaalsesse valikusse.

Tabasalu_Yhisgymnaasiumi_kokad

Toiduasjatundjatest koosnev žürii võttis hindamisel arvesse toidu maitset ja välimust, serveerimist, toiteväärtust, toitainelist koostist ja omavahelist sobivust, samuti valmistamise protsessi – kokkade professionaalsust ja hügieeninõuete täitmist. Kala-köögiviljasupi juures jälgiti lisaks ka roa uudsust, võimalikku populaarsust õpilaste seas ja roa reaalse valmistamise võimalust koolisöökla tingimustes.

Tabasalu_Yhisgymnaasium_supp

Žürii esimehe, restorani C'est La Vie peakokk Vello Kivibergi sõnul oli võistlus tänavu tasavägisem kui kunagi varem. „Žürii üksmeel on see, et kõik saaks auhinnad," lausus ta. „Road olid maitsvad ja soovitame neid igati koolilastelegi." Žürii hinnangul valmistas finaali parima kalasupi Valga Põhikool, parima prae Tabasalu Ühisgümnaasium ning parim magustoit oli žüriiliikmete arvates Põlva Keskkoolil. „Eriauhind meie poolt läheb Häädemeeste koolile, kelle road olid kõige koolisõbralikumad ja paremini teostatavad koolimenüüs," lisas Kiviberg.

Tabasalu_Yhisgymnaasium_praad

Konkursile registreerus sel aastal 13 kooli. Finaalis osalesid Häädemeeste Keskkool, Paikuse Põhikool, Põlva Keskkool, Tabasalu Ühisgümnaasium, Türi Toimetulekukool ja Valga Põhikool.

Tervise Arengu Instituut valis parimat koolisööklat tänavu seitsmendat korda. Konkursi eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu koolitoidule ning selle valmistajatele ning tunnustada parimaid. 2011. aasta parima koolisöökla tiitli sai Vääna Mõisakool, 2010. aastal Sõmeru Põhikool ning 2009 läks võit Kivi-Vigala Põhikoolile.

 

Lisainfo:
Reelika Viitamees
Tervise Arengu Instituudi projektijuht
tel 659 3972
reelika.viitamees@tai.ee

Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
tel 659 3906, mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee