Uudised / Südamenädala liikumisüritustel osales üle 10 000 inimese ja läbiti 41 000 kilomeetr...

Toimunud südamenädala liikumisüritustel „Sinu sammud loevad" registreeriti kokku 10 600 inimest üle Eesti, kes läbisid üle 41 000 kilomeetri. Maakondadest oli enim osalejaid Viljandi- ja Järvamaal ning Pärnu- ja Hiiumaal.

Südamenädalal lõi kaasa ka arvukalt lasteaedu, koole ja töökohti, samuti spordiklubisid, kuid neis peetud ettevõtmised Tervise Arengu Instituudi statistikas ei kajastu.

Instituudile oli südamenädalaks teada antud üle 200 liikumisele pühendatud ettevõtmise – matka, kepikõndi, orienteerumist, jooksu jms, millest umbes pooled peeti lõppenud nädalavahetusel. Neid täiendasid ka tervisenäitajate mõõtmised ning loengud ja konsultatsioonid tervise ja liikumise teemadel. Üritustega olid kaetud kõik maakonnad.

Eelmise aastaga võrreldes osales tänavu südamenädala avalikel üritustel inimesi veidi üle 3000 enam, kuid samas kasvas oluliselt ka ürituste-ettevõtmiste arv. Tegemist oli kolmanda aastaga, mil südamenädal keskendus liikumisele kui ühele parimale viisile ennetada südamehaigusi.

Südamenädalat peetakse iga aasta aprilli kolmandal nädalal. Tänavune südamenädal oli Eestis juba 21.

Eesti Kardioloogide Selts soovitab südame kaitsmiseks 3 kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas. Tervisetreeninguks sobivad kõige paremini kepikõnd, sörkjooks, kiire kõnd, ujumine, jalgrattasõit, tantsimine, sõudmine, uisutamine ja rulluisutamine. Südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus.

Ürituste läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programm „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013–2014".

 

Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
tel 659 3906, mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee