Uudised / Viimsis toimub järjekordne meeste tervisefoorum

Viimsis toimub järjekordne meeste tervisefoorum

  • Autor:Eesti Seksuaaltervise Liit
  • 23. Mai 2013

Eesti Seksuaaltervise Liit koostöös Harju Maavalitsusega on läbi viimas meestele suunatud tervisefoorumeid ja liikumisüritusi. 24. ja 25. mail toimuvad Harjumaa meestele mõeldud tervisefoorumid Viimsi Kooli Spordikompleksis.

Tervisefoorumil tutvustatakse erinevaid meeste tervise ja liikumisega seotud aspekte:

  • Mis on tervislik toit?; suitsetamine ja kuidas sellest loobuda?; liikumine ja seksuaaltervis; liikumine ja terve süda; rulluisutamise ABC; mis ootab kaitseväes?
  • Toimub ka põnev fotojaht ja võimalus nii õppida kui proovida maadlustehnikaid.
  • Kohapeal on võimalus tasuta mõõta erinevaid tervisenäitajaid (vererõhk, kolesterool, veresuhkur, kopsumahu mõõtmine, HIV test jt) ning saada nõuandeid omaala spetsialistidelt nii sportimise kui tervisliku toitumise osas.

„Eesti meeste tervisepeeglist näeme positiivsena seda, et meeste oodatav eluiga on tasapisi tõusutrendi võtnud, samas elab eesti mees eesti naisest siiski oluliselt vähem," ütles Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse Liige, Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku arst Kristjan Pomm. Eesti meeste oodatav eluiga sünnihetkel on viimaste andmete järgi veidi üle 71 aasta, jäädes naiste oodatavast elueast siiski pea 10 aasta võrra maha. Eesti näitajate mahajäämus Euroopa Liidu keskmisest on 5,5 aastat meestel ja 1,5 aastat naistel. „Samas on rõõm on tõdeda, et vahe on aastatega aina vähenenud. Kindlasti on Eesti meeste nii madala näitaja mõjutajaks tervist ohustav ja riskeeriv käitumine. Olgu selleks alkoholi tarvitamine, vähene füüsiline aktiivsus, suitsetamine, tasakaalustamata toitumine ja vigastusohu eiramine, mis otseselt põhjustab noorte ja keskealiste meeste enneaegset suremust," lisas Pomm.

Kristjan Pommi sõnul tuleb mehi jätkuvalt innustada ja toetada oma tervise eest enam hoolima ning kehalise aktiivsuse positiivse mõju isiklik tunnetamine nii füüsilise kui vaimsele tervise osas võib olla motivaatoriks, mis julgustab mehi jätkuvalt tegelema enda jaoks sobiliku tervisespordiga.

Projekti „Mehed Liikuma Harjumaal" laiemaks eesmärgiks on Harjumaal elavate meeste liikumis- ja terviseteadlikkuse tõstmine ja sellega seotud hoiakute muutmine. Meeste liikumisüritused ja foorumid toimuvad „Euroopa Sotsiaalfondi meetme 1.3.4 „Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine" projekti „Mehed Liikuma Harjumaal" raames.

Projekti raames toimuvad tervisefoorumid:

  • 24. mail kl 10–14.00 Viimsi Kooli Spordikompleksis – noortele suunatud päev
  • 25. mail kl 11–15 Viimsi Kooli Spordikompleksis – täiskasvanutele suunatud päev

Kõik huvilised on oodatud mõlemal päeval!

Osalemine on tasuta.

 

Lisainfo:
Marko Nummert
Eesti Seksuaaltervise Liit
marko@estl.ee
mob 514 2700
www.amor.ee