Uudised / Parima koolisöökla konkurss tõi osalema 21 kooli 12 maakonnast

Tervise Arengu Instituudi konkursil „Parim koolisöökla" on tänavu esindatud 12 maakonda kokku 21 kooliga. Neist üheksa osaleb konkursil esmakordselt, samuti on esimest korda konkursi Hiiumaa esindaja.

Kaheksandat korda peetaval konkursil osalevad Kehra Gümnaasium, Laagna Gümnaasium, Nõmme Põhikool, Rahumäe Põhikool, Tallinna 9. Kool, Kammeri Kool, Tartu Tamme Gümnaasium, Häädemeeste Keskkool, Paikuse Põhikool, Surju Põhikool-Lasteaed, Jõhvi Gümnaasium, Kuressaare Gümnaasium, Luua Algkool, Martna Põhikool, Sõmeru Põhikool, Misso Kool, Parksepa Keskkool, Paide Valla Lasteaed-Kool, Türi Toimetulekukool, Põlva Ühisgümnaasium ja Palade Põhikool.

Eesti parim koolisöökla selgub oktoobri lõpus Tallinna toidumessil peetavas finaalis, kus kokkadel tuleb etteantud aja jooksul valmistada koolipäeva näidislõuna ja üks uuenduslik lisaroog. Finaalis osaleb kuus kooli. Millised osalevatest koolidest lõppvõistlusele pääsevad, selgub 3. oktoobriks, mil toiduasjatundjatest koosnev žürii on läbi vaadanud ja hinnanud koolidelt eelvooru laekunud materjalid.

Konkursi „Parim Koolisöökla" eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu koolitoidule ja selle valmistajatele ning samas tõsta konkursi läbi ka koolikokkade professionaalsust ja koolitoidu kvaliteeti.

Tänavuse konkursi peaauhinnaks on reis Stockholmi GastroNord messile. Kõikidele finalistidele on toetajate poolt välja pandud ka kingitused. Lisaks saavad kõik koolid, kes konkursil osalevad, Tervise Arengu Instituudilt individuaalse analüüsi ja soovitused.

 

Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
tel 659 3906, mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee