Uudised / Täna tähistatakse Euroopa esimest eks-suitsetajate päeva

Täna tähistatakse Euroopa esimest eks-suitsetajate päeva

  • Autor:Euroopa Komisjon
  • 26. September 2013

Eks-suitsetajate päeval õnnitletakse kõiki endiseid suitsetajaid hoolimata sellest, kas nad kuuluvad nende 400 000 hulka, kes ühinesid suitsetamise mahajätmiseks Euroopa Komisjoni kampaaniaga „Ekssuitsetajad on peatamatud" või on suitsetamisest loobunud muul viisil.

sinclarTäna toimuvad kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides üritused, millega tähistatakse kampaania „Eks-suitsetajad on peatamatud" raames esimest ekssuitsetajate päeva ja esimest tervisteadlikkuse päeva, mis on pühendatud kõigile endistele suitsetajatele. Seades kõiki eks-suitsetajaid teistele eeskujuks, kaasa arvatud need 400 000 inimest, kes on suitsetamisest loobunud tasuta internetirakenduse iCoach abiga, loodetakse veel tuhandeid inimesi innustada suitsetamist maha jätma.

Kampaaniaga on liitunud superstaar DJ Bob Sinclar ja professionaalne tennisemängija Victoria Azarenka koos paljude teiste kuulsustega. Päeva tähistamisega ühinevad ka Euroopa Kopsufond (www.europeanlung.org) ja teised tervishoiu- ja heategevusorganisatsioonid ning juhtivad tööandjad. Korraldajad loodavad, et ekssuitsetajate päev näitab neile, kes suitsetamisharjumusega ikka veel võitlevad, et endise suitsetaja elu on ihaldamist ja pingutamist väärt.

Brüsselis Parc du Cinquantenaire'is peetud avalikul üritusel kõneldes ütles Euroopa Liidu tervishoiuvolinik Tonio Borg: „Palju õnne kõigile eks-suitsetajatele! Eks-suitsetajad on kangelased, kes on saanud jagu sigarettide põhjustatud sõltuvusest, ja sellega on nad inspiratsiooniks teistele. Mul on hea meel, et paljud inimesed on valinud tubakavaba elu ja ma loodan väga, et see inspireerib veel paljusid."

Bob Sinclari kampaaniaga ühinemise põhjus oli see, et peale aastatepikkust klubides töötamist oskab ta kõrgelt hinnata suitsuvaba keskkonda.

„Nüüd on suitsetamine enamikus klubides keelatud ja sealne keskkond on nii külastajate kui ka minu jaoks märksa paremaks muutunud – ma näen paremini, mu riided ei haise ja ma tean, et kaudne suitsetamine ei ohusta mu tervist," ütles Sinclar.
„Ekssuitsetajatel on rohkem raha, parem tervis, parem elukvaliteet ... ja kahtlemata nad ka lõhnavad paremini. Suitsetamist maha jättes teed teadliku valiku elu kasuks, oma isikliku edu kasuks. See ongi see, mida me täna tähistame."

Eks-suitsetajatele pühendatud päeva tutvustavat videoklippi on võimalik vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=UJ0quZDDlmw.

2011. aastal käivitatud „Ekssuitsetajad on peatamatud" on Euroopa Liidu kampaania, mille eesmärk on vähendada tubaka põhjustatud välditavate surmade arvu, mida on ELis praegu 700 000 aastas. „Ekssuitsetajad on peatamatud", mis on suunatud eelkõige on 28 miljonile Euroopa Liidu suitsetajale vanuses 25 kuni 34 aastat, on ainulaadne selle poolest, et see keskendub suitsetamisega kaasnevate ohtude asemel mahajätmisest tulenevate plusside rõhutamisele. Kampaania teaduslikel uuringutel põhinev tasuta tervishoiurakendus iCoach (www.exsmokers.eu) on kättesaadav kahekümne kahes ELi keeles.

 

Lisainformatsioon:
Diana Aljas
Kommunikatsioonibüroo Vare & Jaakkola
tel 5666 2440
diana.aljas@varejaakkola.ee
www.varejaakkola.ee