Uudised / 1. novembril selgub parim koolisöökla

1. novembril selgub parim koolisöökla

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 31. Oktoober 2013

Reedel, 1. novembril valitakse Tallinna Toidumessil peetavas finaalis Eesti parim koolisöökla. Tiitlile asuvad võistlema seitse kooli: Rahumäe Põhikool, Nõmme Põhikool ja Laagna Gümnaasium Tallinnast, Türi Toimetulekukool Järvamaalt, Häädemeeste Keskkool Pärnumaalt, Kammeri Kool Tartumaalt ning Palade Põhikool Hiiumaalt.

Koolikokad peavad etteantud aja, 2 tunni ja 20 minuti jooksul valmistama žüriile hindamiseks kolm rooga – supi, mille kohustuslik tooraine on linnuliha ning prae, kus on hakkliha ja köögiviljad. Kolmas roog on pidupäevaroog, milleks on pidulikud pannkoogid.

Kui supp ja praad peavad olema pärit tavalisest, oma kooli menüüst, siis pidupäevaroa puhul saavad kokad oma fantaasial vabalt lennata lasta, kuid selle toorained peavad sobima koolimenüüsse ning kuuluma vastavasse hinnaklassi. Kõikide roogade kohta tuleb esitada ka tehnoloogilised kaardid.

Sel aastal osales konkursil kokku 21 kooli 12 maakonnast. Eelvooru laekunud materjalide hindamisel jälgis žürii koolimenüü mitmekesisust, erinevate toidugruppide kasutamist, sobivust lastele, tehnoloogiliste kaartide korrektsust, menüü energia- ja toiteväärtust. Piltidelt hinnati söökla üldmuljet ja hügieeni. Finaali said seitse kõige enam punkte kogunud kooli, kes alustavad võistlust võrdselt positsioonilt.

Kaheksandat korda peetava konkursi „Parim koolisöökla" eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu koolitoidule ja selle valmistajatele ning samas tõsta konkursi läbi ka koolikokkade professionaalsust ja koolitoidu kvaliteeti.

Konkursi finaal algab Eesti Näituste messikeskuses kell 10.20 ning parimad kuulutatakse välja orienteeruvalt kell 14.30.

2012. aasta parima koolisöökla tiitel läks Tabasalu Ühisgümnaasiumile.

 

Lisainfo:
Reelika Viitamees
Tervise Arengu Instituudi projektijuht
tel 659 3972
reelika.viitamees@tai.ee

Maris Jakobson
avalike suhete nõunik
tel 659 3906, mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee