Uudised / Toidutööstuse konverentsi fookuses kvaliteet, kommunikatsioon ja kogemus

Toidutööstuse konverentsi fookuses kvaliteet, kommunikatsioon ja kogemus

  • Autor:Eesti Toiduainetööstuse Liit
  • 21. Aprill 2014

Teisipäeval, 22. aprillil kogunevad toidutööstused liidu aastakonverentsile "3 olulist K-d: kvaliteet, kommunikatsioon ja kogemus". Ühtlasi kuulutatakse välja 20. korda toimuva Eesti Parim Toiduaine konkursi võitjad ning Juubelikulla saaja.

„Konverentsist on saanud toidutööstuste aasta tippsündmus, mida näitab ka suur osalejate arv – tänavu üle 300 osaleja ," tõdes Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp. „Seekordse konverentsi pealkirjavaliku ajendas asjaolu, et aina suurenevas toiduaineid ja toitumist puudutavas infokülluses ei suuda tarbija enam adekvaatseid valikuid teha, mis on õige ja mis vale. Kuid see seab tihti küsimärgi alla ka kõigi toiduainetööstusettevõtete usaldusväärsuse."

Kaheksandat korda peetaval aastakonverentsil esinevad põllumajandusminister Ivari Padar, majandusekspert Maris Lauri, Vaasan Gruppi kuuluva Hanzas Maiznicase direktor Ants Promann ja Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi.

Tänavu on konverentsil ka kaks välisesinejat – FoodDrinkEurope direktriss Mella Frewen räägib teemal „Toitumine ja füüsiline aktiivsust sünnist vanaduseni" ja kommunikatsiooniagentuuri Hill+Knowlton Strategies esindaja Glen Hodgson analüüsib ettekandes „Hobuselihaskandaalist magusamaksuni" viimaste aastate sündmusi Euroopa toiduturul.

Teemal „Keda tarbija usub?" diskuteerivad Atria Baltic juhatuse esimees Olle Horm, Saarioinen Eesti juhatuse liige Märt Vilbaum, dr Svetlana Sergejeva ja ajalehe Postimees tarbijarubriigi juhataja Hanneli Rudi.

Lisaks kuulutatakse välja konkursi Eesti Parim Toiduaine kuldmärgisaajad – Eesti Parim Toiduaine, Eesti Parim Mittealkohoolne Jook, Eesti Parim Alkohoolne Jook, Eesti Parim Toit Tervisele, pronksmärgi teeninud väikeettevõtjad, Kokkade Lemmik ja Meedia Lemmik ning tänavu esmakordselt Kaupmeeste Lemmik. Juubelikulla pälvib viimase 20 aasta kõige edukam toode. Samuti tunnustatakse Toiduliidu parimaid eksportivaid ettevõtteid.

Konverents toimub Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33) kl 10–17. Konverentsile järgneb pidulik vastuvõtt, kus saab maitsta konkursi võidutoodetest valmistatud roogasid.

Konverentsi teemade ja esinejatega saab tutvuda www.toiduliit.ee.

 

Lisainfo:
Sirje Potisepp
juhataja
Eesti Toiduainetööstuse Liit
tel 648 4621, mob 504 6547
faks 631 2718