Uudised / Terve Eesti Sihtasutus kutsub üles tegema HIV-testi ja eluga edasi minema

 

25. juulil saab teist korda avalöögi Terve Eesti Sihtasutuse üle-eestiline HIV-testimistuur, mille käigus on kõigil soovijatel võimalik teha tasuta HIV-kiirtest. Avalike testimiste eesmärgiks on julgustada inimesi HIV-testi tegema ning tõsta täisealise elanikkonna teadlikkust HI-viirusest ja levikust.

Eestis on enam kui 8800 diagnoositud HIV-nakatunut ja hinnanguliselt 3000 inimest, kes ei tea oma HIV-nakkusest. HIV ei levi olmekontaktides. Küll aga on nakkuse oht suur kaitsmata seksuaalvahekorras.

Terve Eesti Sihtasutuse tegevjuht Hannes Lentsi sõnul on viimaste uuringute järgi Eesti koolinoored tublid ühed Euroopa tublimad kondoomikasutajad, kuid täisealise elanikkonna hulgas on endiselt palju neid, kes isegi uue seksuaalsuhte korral kondoomi ei kasuta, seades ohtu oma ja oma järgmiste partnerite tervise.

"Peamisteks põhjusteks, miks kondoomi ei kasutata on usk, et minu partneril pole HIV-nakkust. Kahjuks ei kaitse selline usk sind aga veel nakkuse eest," tõdeb Lents.

Kondoom on ainus viis end seksuaalvahekorras HIV-nakkuse eest kaitsta ja testimine on ainus viis teada saada, kas inimene on HIV-i nakatunud või mitte.

HIV-kiirtesti tegemiseks piisab vaid mõnest veretilgast näpu otsast ja paarist minutist. Testimisi viivad läbi professionaalsed meditsiinitöötajad, kes vajadusel ka inimesi HIV-i osas nõustavad.

Ürituse raames saab asjakohast infot HIV-nakkuse ja selle leviku kohta ning jagatakse tasuta kondoome.

Testimised toimuvad:

  • 25. juulil kl 14–18 Haapsalu Rimi parklas
  • 26. juulil kl 12–17 Pärnu rannaalal, klubi Sunset kõrval
  • 27. juulil kl 13–18 Viljandi Statoilis

Testimistuuri viib läbi Terve Eesti Sihtasutus koostöös Tervise Arengu Instituudiga. Tasuta testid pakub AIDS Healthcare Foundation. Toetavad Coca-Cola, Corrigo, Billy Boy, Delfi, Statoil ja City Motors.

Vaata HIV-testimistuuri jooksvaid uudiseid Delfis ja Terve Eesti lehel Facebookis

Rohkem infot sihtasutuse ja testimistuuri kohta kohta leiad www.terve-eesti.ee ning möödunud aasta tuuri kokkuvõttevideod on leitavad meie kanalist http://goo.gl/5u0jFK.

 

Lisainfo:
Liina Rüütel
Terve Eesti Sihtasutuse kommunikatsioonijuht
mob 5342 5177
liina@terve-eesti.ee
www.terve-eesti.ee
www.facebook.com/hoolime