Uudised / Tubakaseaduse muutused vähendavad suitsetamise atraktiivsust

Tubakaseaduse muutused vähendavad suitsetamise atraktiivsust

  • Autor:Sotsiaalministeerium
  • 08. Detsember 2015

Tänasel riigikogu täiskogu istungil on esimesel lugemisel tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu, millega karmistuvad tubakatoodete märgistamise nõuded ning pakendil hakatakse esitama pilthoiatusi.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on tubakaseaduse muutmise eesmärgiks kaitsta inimeste tervist, teavitada tarbijaid suitsetamisega kaasnevatest ohtudest ning vähendada tubakatoodete atraktiivsust.

„Eelnõuga astume järgmise sammu Eesti tubakapoliitikas, suurendades tervisehoiatuste osakaalu ning nähtavust tubakatoodete pakenditel. Samuti keelatakse kõiksugu lisandid, mis teevad suitsetamise meeldivamaks," kommenteeris Ossinovski. „2014. aasta andmetel on igapäevasuitsetajate osakaal Eesti elanikkonnast 22,1%, oleme eesmärgiks seadnud suitsetajate osakaalu vähendamise 18 protsendini aastaks 2020," lisas minister.

Eelnõuga kavandatud muudatused aitavad seda eesmärki täita, vähendades tubakatoodete tarbimisest tingitud tervisekahjusid.

Eelnõu keelab tubakatoodetes lisandina ka vitamiinide, kofeiini või tauriini ning muude stimulaatorite kasutamise. Samuti ei tohi tulevikus kasutada aineid, mis annavad tubakasuitsule meeldiva värvuse, ning ained, mis hõlbustavad nikotiini omastamist. Tubakatoodete filtrid, paberid, pakendid või kapslid ei tohi edaspidi sisaldada maitse- ja lõhnaaineid, tubakat ega nikotiini.

Uute pilthoiatuste kasutamine on kohustuslik sigarettide ja suitsetamistubaka, sealhulgas vesipiibu tubaka pakenditel.

Nõuded tubakatoodete pakenditele hakkavad kehtima 20. maist 2016.

 

Lisainfo:
Karel Hanni
Sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik
tel 6269 304, mob 5557 5270
karel.hanni@sm.ee