Uudised / Selgunud on Eesti parima koolikoka valimise saates võistlema asuvad koolid

Huvi esmakordselt toimuva telekonkursi „Eesti parim koolikokk“ vastu oli suur ja saates osalemiseks saatsid sooviavalduse kokku 25 kooli kokad.

Saateid on poole vähem ja nii pidid saatetegijad välja valima 12 kooli, kes jätkavad osalemist saate erinevates voorudes.

Nende seas on suuremaid ja väiksemaid koole üle Eesti: Saku Gümnaasium, Loksa Gümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium, Palupera Põhikool, Paikuse Põhikool, Sõmeru põhikool, Koeru Keskkool, Surju Põhikool, Parksepa Keskkool, Euroopa kool, Aseri kool ja Audru Kool.

Kui mõni edasipääsenud kool siiski ei saa osaleda, võtavad toimetajad ühendust järgmiste nimekirjas olevate koolidega.

Võistlus stardib koos kooliaasta algusega septembri 3. nädalal, filmimas käiakse kõigis kaheteistkümnes koolis. Stuudiovoorudesse pääsevad edasi kuus paremat ning neil tuleks salvestusteks aega varuda oktoobri keskpaigaks.

Saadet hakkavad juhtima Eero Reinu ja Kaidor Kahar. Eero on muude ametite kõrvalt teinud ka koka tööd ning omab vastavat kvalifikatsiooni, Kaidor on osav kodukokk. Mõlema mehe peres kasvavad lapsed, kellest esimesed asuvad sügisest ka kooliteele.

Saatega on plaanis jätkata ka järgmisel aastal – siis juba uute koolidega, et võimalikult paljud särasilmsed ja hakkajad koolikokad jõuaksid oma tegemistega Eesti inimeste ette.

Lisainfo: Ly Tilk, saate produtsent, koolikokk@err.ee