Uudised / Venemaal levib palju elusid nõudev narkootiline aine „Krokodill“

Venemaal levib palju elusid nõudev narkootiline aine „Krokodill“

  • Autor:Politsei- ja Piirivalveamet
  • 30. Juuni 2011

Ajakirja Time ja ajalehe The Independent hiljutistes numbrites ilmusid artiklid Venemaal levivast opiaadist, mida tuntakse krokodilli nime all. „Krokodilli" toimeaineks on desomorfiin, mis meil on narkootiliste ja psühhotroopsete ainete 2. nimekirjas.

„Krokodilli" valmistatakse ka kodeiinist (meil 3. nimekirja aine) töödeldes seda ainet bensiini, lahusti, soolhappe, joodi ja punase fosforiga, viimast kraabitakse maha tikutopsidelt. Aine valmiskeetmine võtab aega umbes tunni ja mitmeid valmistamisjuhiseid pidi venekeelsetel interneti kodulehtedel. Joove on sarnane opiaadi joobele, kestab keskmiselt tund-poolteist.

„Krokodilli" tarbimine põhjustab mitmeid tõsiseid tervisekahjustusi nagu veremürgistus, südamearteri rebend, mõningal juhul meningiiti või lihtsalt mädanikku.

Mädanemisest tulenebki narkootilise aine hüüdnimi. Süstimisjälje juurest muutub nahk rohekaks ja soomusjalt kestendavaks, meenutades sellega krokodilli nahka. Nahk sureb ja veresooned lõhkevad, pikaajalisel tarbimisel on gangreen ja amputeerimise vajadus üsna tavaline. Samuti muutub tarbimise üsna algses faasis lõualuu poorseks, takistades normaalset toitumist.

Väidetavalt on nimetatud aine levinud Venemaalt ka teistesse endistesse Nõukogude Liidu vabariikidesse, EKEI andmetel meil seda veel leitud pole.

Lisainfot (inglise keeles):