Uudised / Avanes mittetulundusühendustele suunatud portaal ja infosüsteem MAKIS

Avanes mittetulundusühendustele suunatud portaal ja infosüsteem MAKIS

  • Autor:Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
  • 05. Oktoober 2011

Alates 5. oktoobrist on avatud mittetulundusühendustele suunatud maakondlike arenduskeskuste portaal ja infosüsteem MAKIS aadressil www.arenduskeskused.ee. MAKISe abil saavad mittetulundusühendused end neile suunatud uudiste ja sündmustega kursis hoida, samuti registreeruda koolitustele ja infopäevadele kõikides maakondades. Lisaks leiab MAKIS portaalist praktilist nõu, kuidas mittetulundusühendust asutada ja juhtida. Portaali valmimist ja käigushoidmist korraldab EAS Siseministeeriumi ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

EASi juhatuse liikme Tarmo Leppoja sõnul koondab MAKIS keskkond peagi kogu temaatilise info, mis teeb klientide elu oluliselt lihtsamaks. „Elu on näidanud, et kord aastas ühes maakonnas koolitust korraldades mõnele soovijatest nimetatud kuupäev ei sobi. Nüüdsest saab klient ühelt veebilehelt kogu info kõigis maakondades toimuvate valdkondlike baaskoolituste, arenguprogrammi ja teiste oluliste sündmuste kohta," kommenteeris Leppoja. „Järgmisest aastast käivitame lehel ka elektroonilise nõustamisteenuse, mis muudab info ja tasuta konsultatsioonide saamise oluliselt kättesaadavamaks ning edaspidi ei pea kõigis küsimustes tingimata maakondlikusse arenduskeskusesse kohapeale minema, et nõu saada," piltlikustas Leppoja.

MAKISe kaudu on tänasest avatud registreerimine EASi mittetulundusühenduste mentorprogrammi, mis käivitub juba neljandat hooaega. Programmi saavad kandideerida vähemalt kaks aastat tegutsenud ühenduste juhid, kellel on soov oma organisatsiooni arendada ja selle kaudu kodanikuühiskonda mõjutada. Paralleelselt otsitakse programmi ka mentoreid, kellel peab olema vähemalt viis aastat juhtimiskogemust ning soovitavalt MTÜ käivitamise ja arendamise kogemus.

Programm toimib paarimentorluse põhimõttel, mida toetavad EASi poolt korraldatavad juhtimisteemalised koolitused ja seminarid. Kandideerimine mentorprogrammi kestab 9. novembrini, tegevused algavad jaanuaris 2012. Täpsem info programmi kohta www.eas.ee/mtymentorlus, kandideerida saab uue MAKIS keskkonna kaudu, www.arenduskeskused.ee.

Maakondlikud arenduskeskused on kõigis maakondades paiknevad organisatsioonid, mis pakuvad tasuta nõustamisteenust ettevõtjatele, kohalikele omavalitsustele ja mittetulundusühendustele. Maakondlikud arenduskeskused tegutsevad võrgustikuna, mida koordineerib EAS.