Uudised / Seoses kodanikupäevaga korraldab Politsei- ja Piirivalveamet noorte videokonkursi „...

Iga aasta 26. novembril tähistatakse kodanikupäeva, mis on pühendatud kõikidele Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele sõltumata nende rahvusest. Seoses piduliku tähtpäevaga korraldab Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) videokonkursi, mille eesmärk on julgustada noori teineteist toetama. Konkurss on suunatud noortele vanuses 12-18 aastat.

PPA peadirektori Raivo Küüdi sõnul on just noored need, kelle hea tahe ja vastastikune toetus aitavad tagada kindlat ja turvalist ühiskonda. „Usun, et Eestis elavad noored on julged ja loomingulised ning hoolivad neid ümbritsevatest inimestest, ulatades hädasolijale alati abikäe," ütles Küüt. „Videokonkurss annab neile hea võimaluse hoolivust väljendada ning näidata, et üheskoos saab iga mure seljatatud."

Konkursil osalev film võib olla kas lavastatud või tõsieluline ning peaks jutustama heateost kodanikuna. Peaauhinnaks on võimalus osaleda seirelennul mööda Eesti rannikut koos PPA lennusalgaga. Konkursil osalemiseks tuleb saata oma töö hiljemalt 14. novembril aadressil Pärnu mnt 139, Tallinn, märksõnaga „videokonkurss". Konkursi võitja kuulutatakse välja 24. novembril.

Täpsemat infot konkursil osalemise kohta saab PPA kodulehelt www.politsei.ee/kodanikupaev

Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, kodanikuuhkuse ja kodanikuks olemisega kaasnevate õiguste ja kohustuste teadvustamisele. Aastatega kujunes kodanikupäeva tähistamine välja ilusaks traditsiooniks - kodanikunädalaks, mida tähistavad paljud asutused. Kodanikunädal on pühendatud kõigile loovatele ja tegusatele Eestis elavatele inimestele. Selle aasta kodanikupäeva moto on „Kodanikuks kasvanud". Rohkem informatsiooni kodanikupäeva tähistamise kohta leiab riigiportaalist kodanik.err.ee.