Uudised / Kohtla-Järve sai regionaaltoetuste abil ilusama linnaruumi

Regionaalminister Siim Kiisler avas 28.oktoobril Kohtla-Järve linnasüdames oleva Keskallee ja pargiala, mille kordategemist toetati regionaalministri valitsemisalast 3,75 miljoni euroga. Regionaalministri sõnul on nii Kohtla-Järve kui kogu Ida-Virumaa arengusse panustamine üks riigi prioriteetidest.

„Kohtla-Järve ja kogu Ida-Virumaa on Eesti riigi jaoks oluline ning riik panustab piirkonna arengusse jätkuvalt," ütles regionaalminister Siim Kiisler värske ilme saanud Kohtla-Järve linnasüdame avamisel. „Kuigi linnapiirkondadele suunatud toetust saab Kohtla-Järve elaniku kohta keskmisest rohkem, peab väga kiiresti mõtlema sellele, kuidas luua piirkonda juurde uusi töökohti. Sest ainult töökohad aitavad tagada inimeste siia jäämise ja elama tulemise," kutsus regionaalminister oma kõnes linnajuhte ja kohalikke ettevõtjaid samuti kaasa mõtlema piirkonna arengu suunamisele.

Kohtla-Järve kesklinna piirkonna renoveerimisprojekti toetati regionaalministri valitsemisalas piirkondade terviklikule ja tasakaalustatud arengule suunatud linnaliste piirkondade arendamise meetmest 3 748 885 euroga. Toetuse abil korrastati Kohtla-Järve kesklinna piirkond - Keskallee, Rahvapark, Virula väljak ja Lutsu park ning nende ümbrus. Uue katte said piirkonnas olevad teed, värskendati haljastust ning paigaldati välisvalgustus, ehitati purskkaevud ning rajati kergliiklusteed jalutajatele ja jalgratturitele.

Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatava linnaliste piirkondade arendamise meetme eesmärk on parandada inimeste elukeskkonda, et arendada avalikku linnaruumi, suurendada sotsiaalset turvalisust ning edendada säästlikku linnaliiklust. Toetus on mõeldud Eesti viie suurema linnapiirkonna – Tallinna ja selle lähiümbruse, Tartu, Narva, Kohtla-Järve ja Jõhvi ning Pärnu avaliku linnaruumi arengu toetamiseks, keskuste ja nende tagamaade vaheliste ühenduste parandamiseks ning linnaspetsiifiliste probleemide lahendamiseks.

Samuti toetati projekti ehitust Läänemere piirkonna Interreg IIIB programmist.

Linnaliste piirkondade arendamise meetmest toetatakse samuti Kohtla-Järve kultuurimaja ehitustöid 1,8 miljoni euroga.

Lisainfot regionaalministri valitsemisalast toetatud meetmete ja programmide kohta leiab siit.