Uudised / Tervise Arengu Instituut alustab koolipuuviljakava hindamist

Tervise Arengu Instituut alustab koolipuuviljakava hindamist

  • Autor:Tervise Arengu Instituut
  • 09. Detsember 2011

Tervise Arengu Instituut alustab riikliku koolipuuviljakava hindamist Eesti koolides. Uuringu eesmärk on välja selgitada koolipuuviljakava efektiivsus ja märgatavus koolides, samuti uurida laste harjumusi ning eelistusi puu- ja köögiviljade söömisel.

Lisaks 4. klasside õpilastele osalevad uuringus ka algklasside õpetajad ning koolipuuviljakavaga liitumise eest vastutajad - sõltuvalt koolist on selleks kas koolijuht, toitlustusfirma esindaja või kohaliku omavalitsuse esindaja.

Õpetajatelt uuritakse, kui tuttavad nad programmiga on, millised on õpilaste eelistused ning kui palju pakutavatest viljadest ära süüakse ning milline on õpetajate teadlikkus puu- ja köögiviljade söömise vajadusest. Koolipuuviljaprogrammi vahendajad annavad oma hinnangu sortimendile ja kodumaiste toodete osakaalule pakkumistes, samuti programmi toimimist ning juhul kui programmis ei osaleta või on loobutud, siis selle põhjuseid ja takistusi. Uuringus osalevad koolid on anonüümsed ning uuringu tulemused esitatakse keskmiste või protsentväärtustena.

Uuringu tulemused selguvad veebruaris. Uuring toimub koostöös Põllumajandusministeeriumi ning Haridus- ja teadusministeeriumiga. Seda aitab läbi viia uuringufirma GfK Custom Research Baltic.

Tasuta värskeid puu- ja köögivilju hakati Eesti koolide 1.-4. klassi õpilastele jagama 2009. aasta sügisel. Kord nädalas saab iga laps kas õuna, porgandi või mõne muu vilja. Koolipuuviljakava kohaselt on lastele soovitatav pakkuda kohalikke puu- ja köögivilju. Koolidele puuvilja jagamise kava eesmärk on edendada laste tervislikku toitumist, sealhulgas vähendada ülekaalulisust.

Koolipuuviljakava kohta saab lähemalt lugeda Põllumajandusministeeriumi kodulehel.

 

Lisainfo:

  • Tagli Pitsi, Tervise Arengu Instituudi toitumise ekspert, 518 5960, tagli.pitsi@tai.ee;
  • Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, 659 3906, 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee