Uudised / Noorsoopolitseinik: lastel on helkurid üldjuhul olemas, kuid eksitakse nende kasuta...

6. detsembri hommikul külastasid Põhja Prefektuuri noorsoopolitseinikud Tallinna Sikupilli keskkooli ning kontrollisid helkurite olemasolu. Üldiselt olid lastel helkurid olemas, kuid eksiti nende kinnitamisel õigesse kohta - paremale poole põlve kõrgusele.

Ida politseijaoskonna noorsoopolitseinik Helga Kamõšnikova kiidab kooli aktiivsust laste ohutuse tagamisel. "Oleme käinud selles koolis kõigis klassides rääkimas, kui vajalik on jalakäijal end nähtavaks teha. Neil loengutel oleme lubanud tulla hiljem lastele õpitut meelde tuletama ning täna seda ka tegime," ütles ta.

Noosroopolitseiniku sõnul on positiivne, et enamik lastest olid helkuriga varustatud, paljud isegi mitmega nii jope kui ka seljakoti küljes. "Kõige paremini on helkur nähtav, kui ta ripub vabalt inimese paremal küljel ning umbes põlvekõrgusel, kus auto valgusvihk seda kõige paremini tabab. Paraku kipuvad lastel pooled segi minema või pistetakse helkur vahepeal hoopis taskusse, kust seda üldse näha pole," rääkis Kamõšnikova.

Tänahommikusel kontrollil selgitati välja ka kooli kõige tublim klass. Kiituse kõrval said end hästi nähtavaks teinud lapsed kommi, unustajatele tuletas helkuri vajalikkust meelde Lõvi Leo. Tublimad helkurikandjad olid kolmandas klassis.

Käesoleva aasta esimese 11 kuuga on Harjumaal ja Tallinnas liikluses vigastada saanud 174 jalakäijat ning hukkunud on 10 jalakäijat.

 

Lisainfo:

  • Tuuli Annama
  • Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja
  • Telef: 612 3151, 5554 0727
  • E-post: tuuli.annama@politsei.ee